Comodo Time Machine 2.8.155286.178

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Comodo Time Machine to znakomite i w pełni darmowe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych danych, mogące pełnić rolę zamiennika dla funkcji przywracania systemu w środowisku Windows.

Program w odróżnieniu od standardowej opcji oferowanej przez Windows posiada znacznie większą funkcjonalność. Pozwala na tworzenie tzw. snapshotów (kopii danych zawierających kompletny zapis całego systemu - rejestru, istotnych plików systemowych i dokumentów użytkownika) i przywracanie środowiska w przypadku awarii, bądź infekcji wirusami do stanu z danej migawki. Ponadto Comodo Time Machine oferuje mechanizm harmonogramu zadań, pozwalający na ustalenie kiedy i o jakim czasie narzędzie automatycznie wykonywać ma snapshoty, a także ciekawą funkcję Recover Files, która umożliwia odzyskanie pojedynczych plików z wybranego backupa. Obsługa programu pomimo angielskiej wersji językowej nie powinna przysporzyć nikomu żadnych problemów.

Praca z narzędziem ogranicza się do wskazania dysku, którego chcemy stworzyć migawkę, podaniu jej nazwy i opcjonalnie krótkiego opisu. Podobnie jest w przypadku przywracania systemu do wcześniejszego stanu - wybieramy snapshot, zatwierdzamy, a program wykonuje resztę automatycznie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwa obsługa, przejrzysty interfejs, szybkość działania, niezawodność
brak polskiej wersji językowej
ocena użytkownika
28.09.2010 17:40 • Recenzja do wersji 2.8.155286.178

Wehikuł czasu to idealne oprogramowanie do szybkiego i bezpiecznego przywracania systemu. Aplikacja działa na zasadzie robienia migawek naszego systemu wykonanych na żądanie lub w określonym czasie – zaplanowany harmonogram zrzutów. Dodatkowo możemy używać programu z poziomu menu kontekstowego w razie jakiegokolwiek uszkodzenia zawartości katalogu lub pliku można go było przywrócić do wcześniejszego stanu. Oprócz tego bardzo przydatną funkcją jest konsola uruchomiana zaraz po włączeniu komputera (klawisz Home) przed startem Windows by przywrócić system do wcześniejszego stanu w przypadku awarii.

Moim zdaniem oceniając Comodo Time Machine to jak najbardziej potrzebny program do zainstalowania na naszym komputerze i można śmiało wyłączyć nie zbyt dopracowane systemowe przywracanie systemu. Bardzo łatwa obsługa i wygląd sprawiają, że użytkowanie programu nie powinno nikomu sprawić trudności. Powrót do przeszłości jak i do przyszłości w wykonaniu tej aplikacji jest zawsze w stu procentach poprawny.