CompactGUI CompactGUI 2.6.2

Strona główna Windows Akcesoria Kompresory plików
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CompactGUI pozwala w łatwy i skuteczny sposób kompresować pliki oraz foldery w systemie Windows 10.

Narzędzie, a w zasadzie nakładka graficzna na systemowy mechanizm Compact.exe daje nam możliwość przeprowadzania kompresji na poziomie systemu plików. W odróżnieniu od standardowych programów do kompresji danych nie tworzy ono typowych archiwów i nie wpływa negatywnie na wydajność np. skompresowanych gier lub oprogramowania czy też szybkość odczytu/zapisu danych. Kierowane ono jest w głównej mierze do posiadaczy dysków SSD o niewielkiej pojemności, jednak skorzystać z niego z powodzeniem mogą również posiadacze talerzowych dysków o znacznych rozmiarach.

CompactGUI jest bardzo proste w obsłudze i jak sugeruje twórca umożliwia ono nawet 60-procentowe zmniejszenie powierzchni dyskowej zajmowanej np. przez grę. Narzędzie oferuje 4 zaawansowane algorytmy kompresji (XPRESS4K, XPRESS8K, XPRESS16K, LZX), które w zasadzie różnią się tylko stopniem kompresji i oczywiście czasem potrzebnym na skompresowanie danych. Co ciekawe, program potrafi oszacować wyjściowy rozmiar danych jeszcze przed ich kompresją.

Nakładka CompactGUI rozpowszechniana jest w formie przenośnej (portable) i nie wymaga instalacji. Kierowana jest ona do posiadaczy systemu Windows 10.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!