r   e   k   l   a   m   a
reklama

Contingency, czyli Halo na silniku CryENGINE 3

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Marka Halo ma rzeszę zagorzałych fanów na całym świecie, ale ci komputerowi mogą odczuwać niedosyt — od przepisanego z pierwszego Xboksa na PC Halo 2 z 2007 roku wszelkie kolejne projekty z serii ich omijały. No, może z wyjątkiem niedawnego Spartan Assault. Nic dziwnego więc, że grupa zgranych oraz zdolnych miłośników przygód Master Chiefa wzięła sprawy w swoje ręce i szykuje niekomercyjny projekt Contingency na CryENGINE 3. Długa droga przed nimi, ale z dnia na dzień zyskują zainteresowanie.

Gra, mająca być rozprowadzana bezpłatnie, czerpie inspiracje z serii wykreowanej przez studio Bungie i wypromowanej przez Microsoft, ale oczywiście nie jest oficjalnie z nią w żaden sposób związana. Pojawią się lokacje, pojazdy czy bronie wzorowane na tych występujących w grach Halo, lecz nie wyjęte z nich, a przygotowane zupełnie od nowa. To dopiero początkowe stadium rozwoju projektu, więc za wcześnie mówić o przybliżonej nawet dacie premiery. Obecna nazwa przedsięwzięcia też jest czysto robocza. Ostatecznie pojawi się pod bardziej chwytliwym tytułem.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial