reklama

Continuum Apple to MacBook z iPhonem zamiast gładzika

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Wczoraj pisaliśmy o Samsung DeX, stacji dokującej, która zostanie zaprezentowana najpewniej wraz z premierą Samsunga Galaxy S8. Dzięki niej na Androidzie będzie można korzystać z rozwiązania przypominającego microsoftowe Continuum. Podobne plany ma jednak także Apple.

Jak informuje serwis Apple Insider, Apple złożyło do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wniosek o przyznanie patentu na elektroniczne urządzenie akcesoryjne. Z dostępnych materiałów wynika, że Apple może pracować nad własnym Conitnuum bez konieczności stosowania żadnych dodatkowych urządzeń poza komputerem i smartfonem.

Stacją dokującą będzie MacBook, jednak pozbawiony tradycyjnego gładzika. Zamiast niego, w MacBooku znaleźć ma się odpowiednie zagłębienie, w którym będzie można położyć iPhone'a. Wówczas uruchomiony zostanie analog trybu Continuum, a wyświetlacz dotykowy smartfonu posłuży za gładzik.

Patent przewiduje także drugi wariant, wykorzystujący iPada. Jak nietrudno się domyślić, w tym przypadku urządzenie mobilne montowane będzie zamiast wyświetlacza. Oczywiście nie należy oczekiwać realizacji tych pomysłów w ciągu najbliższych miesięcy, wyróżnia się na tle zwykłych stacji dokujących. jednak czy na korzyść?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama