r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Contra Evolution, czyli powrót do klasyki na iOS

Strona główna Aktualności

Są takie gry, które zrobiły przed laty furorę nie tylko gdzieś na świecie, ale również w Polsce. Do takich pozycji z pewnością można zaliczyć niezapomnianą Contrę z Pegasusa. Osoby, które pod koniec lat 80. ubiegłego wieku „przekręcały licznik”, by w jednej z wersji tytułu na kartridżu 168 in 1 dorzucanym do konsoli uzyskać 99 żyć, teraz są dorosłe i pewnie dawno przesiadły się na iPhone'a czy mają iPada. Dla nich właśnie powstała Contra Evolution.

Stworzona przez pekińskie CocoaChina/Chukong gra, wyprodukowana przy bliskiej współpracy z Konami, przenosi etapy oraz przeciwników znanych z pierwowzoru w trzeci wymiar (czy też 2,5D), dorzucając kilka zaawansowanych efektów graficznych. Rozgrywka ponoć pozostała nietknięta, łącząc strzelanie oraz skakanie po platformach z poruszaniem się w tunelach. Projekt miał jakiś czas temu premierę w Chinach, gdzie błyskawicznie wspiął się na szczyt listy popularności, toteż postanowiono go wypuścić też na innych rynkach. W App Store zadebiutuje 27 czerwca w dwóch wersjach — zwykłej i tańszej (99 centów w USA) na smartfony oraz droższej HD (2,99) na tablety Apple. Producent zdradza, że w przygotowaniu jest już również edycja tytułu dla urządzeń z Androidem.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.