Cool PDF Reader 3.2.1.322

Strona główna Windows Biuro Przeglądarki dokumentów
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Cool PDF Reader to darmowy czytnik dokumentów w formacie PDF, charakteryzujący się niewielkimi rozmiarami oraz dużą szybkością działania i prostotą obsługi. Stanowi on ciekawą alternatywę dla w większości przypadków zużywających duże partie zasobów systemowych programów tego typu.

Aplikacja oferuje użytkownikowi podstawową i mocno ograniczoną funkcjonalność, umożliwiającą wygodne przeglądanie i czytanie plików z różnymi rodzajami dokumentów tekstowych zapisanych w popularnym formacie PDF. Do naszej dyspozycji oddano możliwość zoomowania tekstu, obracania stron o zadany kąt oraz prezentowania ich zawartości w postaci pokazu slajdów.

Inną, godną uwagi funkcją Cool PDF Reader jest możliwość eksportu dokumentów PDF do wielu popularnych formatów. Z jego pomocą przekonwertujemy nasze dokumenty do plików TXT, JPG, GIF, PNG, BMP, EPS, WMF, EMF oraz TIF. Program rozpowszechniany jest w postaci przenośnej (portable) nie wymagającej instalacji w systemie operacyjnym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Mały rozmiar ok 1MB, bezproblemowe przeglądanie PDF, bezproblemowe kopiowanie tekstu do notatnika, jakością wyświetlania nie ustępuje dużym odpowiedni
Język tylko angielski.
ocena użytkownika
30.08.2013 15:00 • Recenzja do wersji 3.1.2.288

Jak na darmowa alternatywę Adobe Reader, czy ChangeViewer PDF, ten CoolPDFReader, to spełnia wiele wymagań, ta jednomegabajtowa aplikacja. Co do otwierania PDF utworzonych w Office Word, to nigdy nie spotkałem się z jakimikolwiek problemami otwarcia, czy kopiowania tekstu do notatnika. Zresztą, robi to lepiej niż w Office OneNote, albo zapisu do innego formatu obrazu. Co do PDF z internetu, to zdarzały się takie, że ich modyfikacje i konwersje do tego formatu, utrudniały prawidłowe wyświetlenie w CoolPDFReader i odzyskanie tekstu, albo obrazu. Domyślam się, że też chodzi o kodowanie i udostępnianie we właściwościach. Zaletą jest szybkość i wygoda użycia tego programu, zwłaszcza, gdy ma się przeładowany dysk. Trzeba uważać, gdyż na trzymaniu okienka ustawień, np w celu przetłumaczenia, program potrafi się zawiesić, ale zamkniecie procesu nie skutkuje problemem. Następne uruchomienie i otworzenie pliku PDF, jest bezproblemowe.