CoolNovo CoolNovo 2.0.9.20

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CoolNovo (dawniej ChromePlus) jest rozszerzoną wersją popularnej przeglądarki internetowej Google Chrome. W porównaniu do pierwowzoru wzbogacona ona została o szereg dodatkowych funkcji, które sprawiają, że przeglądanie stron internetowych staje się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze.

Podobnie jak protoplasta CoolNovo bazuje na silniku renderującym Webkit i oferuje maksymalną możliwą przestrzeń na wyświetlanie przeglądanych stron internetowych. Podstawowa funkcjonalność programu obejmuje m.in. mechanizm przeglądania na kartach, blokowania wyskakujących okien, przypinania kart, zintegrowaną usługę tłumacza itp. Mocną stroną CoolNovo jest duża szybkość działania, a także niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe.

Wspomniane funkcje to jednak nie wszystko. Przeglądarka wyposażona została w zestaw kilku dodatkowych rozwiązań, których zadaniem jest poprawa komfortu pracy z przeglądarką. Wśród tych najistotniejszych wymienić należy mechanizm Super drag. Dzięki niemu przeciągnięcie i upuszczenie dowolnego linka powoduje otworzenie nowej zakładki, a także identyczna operacja z użyciem dowolnego tekstu sprawi, że przeglądarka wyszuka informacji dotyczących zaznaczonej frazy. Ponadto CoolNovo wyposażony został w funkcję szybkiego zamykania kart (poprzez dwukrotne kliknięcie na wybranej karcie), karty IE, umożliwiające przeglądanie stron działających jedynie pod Internet Explorerem oraz obsługę gestów myszy.

CoolNovo oferuje również możliwość zapisu online spersonalizowanych funkcji programu i korzystania z nich na dowolnym komputerze, na którym zainstalowana jest przeglądarka. Funkcja ta realizowana jest przy użyciu konta Google. Na uwagę zasługuje także rozbudowany mechanizm skrótów klawiszowych, pozwalający przyspieszyć i ułatwić korzystanie z częstych poleceń.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

(Wbrew pozorom) łatwa (i mnoga) konfiguracja, szybkość uruchamiania, gesty myszy, wbudowany AdBlock.
rzadkie aktualizacje + brak automatu, wiele zakładek = obciążenie systemu, niekiedy problemy z flashem, brak ustawienia jako "domyślna" pod W8.
ocena użytkownika
27.12.2012 23:23 • Recenzja do wersji 2.0.5.18

CoolNovo (poprzednio ChromePlus) to dobra przeglądarka. Jest szybka, mało awaryjna, bardzo przejrzysta, kompatybilna z Chrome Web Store co pozwala na swobodne pobieranie dodatków takich samych jak na Google Chrome. Tak naprawdę to dobry brat Chrome'a. Tylko czasem ten brat sprawia problemy z okiełznaniem jego apetytu na zasoby systemowe ale to w sumie niewielki problem w porównaniu do Firefoxa który wcinał RAM w każdej ilości.

Problemem CoolNovo było w poprzednich wersjach częste wysypywanie się flasha (pojawiało się ciemne tło z białym puzlelkiem ze smutną miną oznajmiające problemy z przeglądarką). Problem został wyeliminowany (obym za wcześnie tego nie napisał) i póki co przeglądarka działa bardzo poprawnie i jest wg mnie dobrą alternatywą dla wszystkich tych co korzystają z bazowej wersji, czyli z Chrome'a.

Jest jeszcze jeden problem jaki dostrzegłem, mianowicie nie można/nie mogę ustawić CoolNovo jako domyślnej przeglądarki pod Windows 8 ponieważ system krzyczy za Chrome'em, być może dlatego, że mam zainstalowane obie i korzystam z nich naprzemiennie. Być może sam Windows 8 ma jakieś obostrzenia co do przeglądarek (wspiera jedynie te z oficjanych portów : Chrome, Opera, Firefox, IE, Avant).

Mimo tych drobnych problemów nie zamierzam prędko rezygnować z przeglądarki która wg mnie przerosła swojego brata i staje się naprawdę dobrym programem na tle konkurencji.
Ze swojej strony mogę z czystym sumieniem polecić korzystanie z CoolNovo, chociażby na próbę.

A, i nie martwcie się o rzadkie update'y, czasem nawet i lepiej jak przeglądarka nie woła o aktualizację. Choć w tym przypadku aktualizacje trzeba robić ręcznie.

konfigurowalność, szybkość uruchamiania, gesty myszy, przydatny pasek skrótów, wbudowany adblock, dbanie o prywatność użytkownika
rzadkie aktualizacje, przy wielu zakładkach potrafi zużyć naprawdę dużo pamięci RAM, czasami zdarza jej się zcrashować
ocena użytkownika
05.10.2012 14:26 • Recenzja do wersji 2.0.3.55

Coolnovo (dawniejszy ChromePlus) to przeglądarka jak marzenie. Szybka, funkcjonalna i bezpieczna. Spełnia wszystkie standardy Google Chrome lecz dba jednocześnie o prywatność użytkowników nie wysyłając danych do Mountain View. Szybko się uruchamia i równie szybko zamyka. Posiada wiele wbudowanych opcji, dzięki którym każdy użytkownik może ją odpowiednio skonfigurować do swoich potrzeb. Ma jednak również wady, które czasami potrafią napsuć krwi. Jedną z nich jest duże zużycie pamięci RAM, czasami nawet przy niewielkiej liczbie kart. Mają to do siebie przeglądarki pracujące na silniku WebKit lecz wada pozostaję wadą. Kolejna sprawa dotyczy bardzo rzadkich aktualizacji i czasami braku jakiegokolwiek kontaktu z supportem. Czasami odpisują po miesiącu, a czasami po trzech. Dodatkowo bardzo odstaje od podstawowych wersji Chrome'a. Wersja 2.0.3.55 bazuje na Chromium 18, a wedle obietnic MapleStudio wersja o numerze 2.0.4.x ma bazować na Chromium 21. Co z tego wyjdzie okaże się w niedalekiej przyszłości. Jednym z nielicznych lecz jak dla mnie denerwujących elementów Coolnovo jest pasek wyszukiwania danej frazy na stronie. Zapamiętuje ostatni wpisany tekst gdziekolwiek na stronie (a nie tak jak być powinno w oknie wyszukiwania). Potrafi to zdenerwować, że za każdym razem trzeba kasować frazę w polu wyszukiwania choć wcale jej się tam nie wpisywało. Niby taki niuans a jednak boli.

Ogólnie przeglądarka jak najbardziej godna polecenia. Niedoróbki mam nadzieję, że zostaną poprawione a MapleStudio rozpocznie kampanię promocyjną, bo szkoda, żeby taki produkt się marnował na marginesie.