r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Coraz mniejsze, coraz groźniejsze...

Strona główna Aktualności

O autorze

Autorzy wirusów oraz aplikacji typu spyware coraz częściej decydują się na tworzenie mniejszych "szkodników", które są wycelowane w konkretne cele - koniec z imprezami masowymi.

Zamiast wypuszczać masowe robaki, które atakują miliony użytkowników na całym świecie, atakujący zmierzają w innym kierunku: tworzenie wirusów, które skupiają się na konkretnych celach, są wymierzone w konkretne firewalle oraz w konkretne systemy detekcji.

Złośliwe oprogramowanie staje się coraz mniejsze i coraz bardziej modularne. Dzięki temu, uderzając w dany komputer celuje się w określone funkcje, nie ogólnie przyjęte nisze polityki bezpieczeństwa. Dopiero po zainfekowaniu komputera dochodzi do instalacji "groźniejszych" modułów. Atakujący coraz częściej wgłębiają się w strategie danego oprogramowania i to w nim upatrują swoją szansę, koniec z wielkimi i uniwersalnymi molochami.

Kiedyś włamywacze i autorzy wirusów wykorzystywali ogólne luki znalezione w danym systemie operacyjnym. Okazało się to być metodą zbyt mało skuteczną (poprawki, aktualizacje, patche, itp.). Teraz włamywacze skupiają się na konkretnych lukach w konkretnym oprogramowaniu (np. IE).

8 z listy TOP10 programów typu adware oraz 6 z listy TOP10 programów typu spyware wykorzystywało konkretne luki w oprogramowaniu, nie systemie - mówi firma Symantec.

Niebezpieczeństwo coraz częściej czyha na użytkowników technologii VoIP, którą sprytnie potrafią wykorzystywać autorzy wirusów i innego złośliwego oprogramowania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.