reklama

Coraz więcej gier będzie optymalizowanych pod układy AMD

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

NVIDII nie opłacało się ponoć angażować w nowe konsole, ale AMD jak najbardziej na oparciu Xboksa One oraz PlayStation 4 o swoje rozwiązania skorzysta — także na poletku komputerowym. Poza obejmowaniem w ramach programu Gaming Evolved na PC swym patronatem nadchodzących hitów (nowy Thief chodzić ma lepiej na kartach AMD), firma z Sunnyvale blisko współpracuje też z Electronic Arts przy produkcjach korzystających z Frostbite 3.

EA stawia sprawę jasno: w takiego Battlefielda 4 dało się będzie grać na różnych mocnych kartach graficznych, ale tytuł optymalizowany jest głównie z myślą o produktach AMD (strzelankę pokazywano na Radeonach HD 7990). Rzecznik Advanced Micro Devices zapowiada, że należy spodziewać się w przyszłości wielu podobnych ogłoszeń producentów gier, właśnie z uwagi na to, że najczęściej obecnie projekty tworzone są z myślą o kilku platformach, a w tych nadchodzących Microsoftu oraz Sony siedzą pomysły firmy. AMD zaznacza jednak, że w żaden sposób nie blokuje konkurencji opcji dialogu z twórcami przyszłych hitów odnośnie optymalizowania ich pod jej rozwiązania.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić