Coraz więcej gier na "maka"

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkownicy komputerów firmy Apple mają powody do radości. W tym tygodniu zapowiedziane zostały trzy premiery gier napisanych na system Mac OS X.

Po sukcesie przeniesionej z PC na Mac przez Aspyr Media gry The Sims 2, powstały dwie kolejne gry familijne, wydane na obie platformy. The Sims Life Stories (już dostępna na rynku w wersjach na PC i na Mac) oraz The Sims Pet Stories, której premiera zapowiedziana jest na wrzesień, były rozwijane przez Aspyr Media z myślą o wydaniu ich w obu wersjach. Wydawcą wersji na PC będzie znów EA a wersję na Mac Aspyr Media zamierza wydać samodzielnie.

Firma Epic Games zapowiada wydanie na Mac dwóch swoich gier: Gears of War i Unreal Tournament 3. Obie gry były wielokrotnie nagradzane (Gears zdobyła wiele wyróżnień i została wybrana grą roku przez AIAS, Unreal po raz trzeci pod rząd zdobył tytuł silnika roku) i warto się nimi zainteresować. Miejmy nadzieję, że Twórcy gier opartych na silniku Unreal skorzystają z danej im możliwości i wydadzą swoje produkty również w wersji na Mac OS X.

© dobreprogramy