Coraz więcej ofert edukacyjnych od Corela

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel poinformowała nas o wprowadzeniu na rynek długo oczekiwanej, polskojęzycznej wersji pakietu CorelDRAW Graphics Suite 12 w edukacyjnej odmianie dla nauczycieli, studentów i uczniów (Student & Teacher Edition). Równocześnie startuje promocja w ramach której przy zakupie tabletów firmy Wacom można nabyć w promocyjnej cenie lub nawet bezpłatnie otrzymać narzędzie do cyfrowego malowania Corel Painter IX w edukacyjnej odmianie Academic Edition.

Corel jest jednym z tych producentów oprogramowania, których oferta skierowana do "edukacji" jest nie tylko rozbudowana, ale co bardzo ważne atrakcyjna cenowo i dostępna dla szerokiej grupy użytkowników (nie tylko stricte edukacyjnych). Na łamach vortalu pisaliśmy już o najpopularniejszych produktach w wersjach edukacyjnych - CorelDRAW Graphics Suite 11 Academic Edition PL oraz CorelDRAW Graphics Suite 12 Student & Teacher Edition.

Jak dotąd głównymi słabościami edukacyjnej "dwunastki" był brak polskojęzycznej wersji językowej oraz sporo wyższa cena niż edukacyjna "jedenastka" (choć oczywiście była to i tak dużo tańsza oferta niż odmiana komercyjna). Dla miłośników grafiki wektorowej mamy jednak dwie dobre wiadomości - pierwsza jest taka, że polskojęzyczna wersja edycji edukacyjnej pakietu CorelDRAW Graphics Suite 12 Student & Teacher Edition została oficjalnie zapowiedziana przez producenta i będzie dostępna na rynku jeszcze najprawdopodobniej pod koniec b.m. Natomiast druga, że wersja polskojęzyczna będzie (zgodnie z polityką producenta na polskim rynku) sprzedawana w dużo niższej cenie - ok. 210 zł netto (256 zł brutto), wobec ok. 360 zł netto (440 zł netto) za wersję anglojęzyczną. CorelDRAW Graphics Suite 11 Academic Edition PL będzie nadal dostępny w cenie ok. 180 zł netto (220 zł brutto).

Jednocześnie firma Corel i KSK Dystrybucja rozpoczęły promocję tabletów Wacom i oprogramowania Corel Painter. Przy zakupie tabletów Wacom Graphire 3 Classic A6 lub Graphire 3 Studio A6 można nabyć program Painter IX w edukacyjnej odmianie Academic Edition za symboliczne 99 zł netto (121 zł brutto). Do wyższych modeli tabletu Graphire3 oraz Intuos program Painter IX Academic jest dodawany gratis. Szczegółowe informacje na temat oferty promocyjnej znajdują się na stronie www.tabletywacom.pl, na której można znaleźć również opisy modeli wszystkich tabletów. Warto przypomnieć, że jest to kolejna już, specjalna oferta na to jedno z najlepszych narzędzi do cyfrowego "malowania" - kilka dni temu pisaliśmy o obniżeniu ceny pełnej wersji komercyjnej o 50% tj. do poziomu około 650 zł netto (793 zł brutto).

Oczywiście tak jak przypadku innego oprogramowania tego typu, wersje edukacyjne Corela nie mogą być wykorzystywane w celach zarobkowych. W odróżnieniu od pełnych wersji komercyjnych nie są też wyposażone w drukowaną dokumentację (pudełka zawierają jedynie nośnik i kartę rejestracyjną). Warto jednak podkreślić, że grupa uprawniona do zakupu wersji edukacyjnych nie ogranicza się jedynie do nauczycieli, studentów i uczniów. Z oferty mogą skorzystać także akredytowane szkoły publiczne i prywatne, jednostki nadrzędne dla instytucji edukacyjnych np. Kuratorium Oświaty, szpitale, biblioteki, muzea oraz organizacje charytatywne czy religilne prowadzące działalność niezarobkową. Wersje edukacyjne nie mogą być jednak podstawą do ewentualnego zakupu w przyszłości uaktualnienia (upgrade) do nowszej, komercyjnej wersji.

Na szczęście prawo do legalnego użytkowania pakietu nie wygasa. Studenci po zakończeniu nauki, a nauczyciele po zakończeniu wykonywania swojego zawodu, mogą w dalszym ciągu użytkować oprogramowanie w wersji edukacyjnej (naturalnie po warunkiem, że zakupili je w chwili gdy byli do tego uprawnieni) - oczywiście nadal jedynie w celach niekomercyjnych.

Szkoły (lub inne ww. uprawnione instytucje) zainteresowane zakupem wersji edukacyjnych pakietów CorelDRAW Graphics Suite 12 lub 11 na większą liczbę stanowisk, mogą również zainteresować się ofertą licencji edukacyjnych Classroom License, o których pisaliśmy przy okazji wprowadzania na rynek tańszej odmiany pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite 11 PL oznaczonej jako Special Edition. Za równowartość 279 euro netto można nabyć zestaw startowy, składający się z 16 (15+1) licencji oraz 1 kompletu nośników. Szkoły, które chcą używać oprogramowania na większej ilości stanowisk, mają prawo do zakupu rozszerzenia na kolejne 30 stanowisk również w cenie 279 euro netto, jednak w tym przypadku nie otrzymują już dodatkowych nośników.

© dobreprogramy
s