CoreCrypt 2012 3.0.0.10

Strona główna Windows Programowanie Inne programy dla programistów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CoreCrypt to niewielkie narzędzie, którego zadaniem jest zabezpieczanie skryptów PHP i JavaScript przed ich modyfikacją przez niepowołane osoby. Kierowane jest ono głównie do webmasterów, którzy zajmują się profesjonalnym tworzeniem stron internetowych, dając im możliwość ochrony swojego produktu nie wpływając na jego funkcjonowanie.

Zasada działania programu jest bardzo prosta i polega na dokładnej analizie kodu oraz takiej jego modyfikacji, aby był on jak najtrudniejszy do odczytania i zrozumienia przez niepowołane osoby. CoreCrypt m.in. usuwa z kodu źródłowego wszystkie komentarze, zwija go w jedną linię, czyniąc go nieczytelnym, podmienia nazwy zmiennych i funkcji na bardziej skomplikowane oraz nie związane z ich przeznaczeniem, podmienia wartości liczbowe, a także ciągi znaków. Te ostatnie kodowane są przy użyciu Base64. Wszystkie dokonane przez narzędzie zmiany nie wpływają w żaden sposób na działanie skryptów, a utrudniają jedynie ich analizę i powielanie.

Narzędzie dobrze radzi sobie z zabezpieczaniem pojedynczych plików PHP i JS, jak również całych ich folderów. Wspierana jest metoda "przeciągnij-i-upuść" usprawniająca pracę z wieloma skryptami rozmieszczonymi w różnych lokalizacjach.

Uwaga!

  1. Wersja testowa pozwala na 10 uruchomień programu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   38 #5 16.05.2016 22:39

@marcelbab: bezsprzecznie jego siła tkwi w prostocie użytkowania.

szajens   4 #4 02.02.2014 15:07

tak mi pomieszał ze pozniej nie działał skrypt heheh

marcelbab   1 #3 27.06.2012 08:44

Świetny program. Banalny w obsłudze, a tak miesza w kodzie że nie sposób go później zrozumieć. Aż dziwne, że ten kod dalej działa...

  #2 26.06.2012 07:23

Właśnie czegoś takiego potrzebowałem. Jestem mega zadowolony. Ten program oczywiście nie szyfryje plików więc teoretycznie można je odtworzyć, ale skutecznie utrudnia wprowadzanie zmian i powielanie kodu. A przy tym nie wymaga od serwera żadnych specjalnych modułów. Producent ten sam co CoreEditor także widać, ze zna się na temacie. Jak narazie rewelacja, ale testuje dopiero drugi dzień...

  #1 25.06.2012 23:00

To dzięki takiemu narzędziu miałem pierwsze duże zlecenie. Gdy na studiach dostałem zadanie zaliczeniowe stworzenia modułu do systemu opartego na MySQL-u, PHP i JS, który będzie "coś tam" robił, to przeczuwałem, że pan dr chce na tym ukręcić lody i pewne funkcje zakodowałem. Dwa lata później, już po studiach, zadzwonili do mnie z "fabryki", żeby zmodernizować system pana doktora, bo nikt nie chciał się tego podjąć, a moje nazwisko (też zakodowane) "przypadkiem" wyświetlało się w każdy pierwszy dzień kwietnia ;-) Na dzień dobry zażyczyłem sobie kwoty ugodowej i dalsze modernizacje wg. ustalonej stawki. Wciąż jeżdżę tym autem ;-)