reklama

CoreEditor 2014 3.2.42.265

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CoreEditor jest następcą cieszącego się sporą popularnością, darmowego EdHTML-a. Jest to edytor kierowany dla twórców stron WWW i programistów.

Edytor wspiera kilkadziesiąt różnych kompilatorów, ponad sto schematów kolorowania składni. Sprawdza się również jako edytor dla piszących dokumenty w TeX. Największy nacisk w programie położono na wsparcie XHTML, CSS, PHP, JavaScript i MySQL, choć również sprawdza się jako edytor do Pascala, C czy Javy. Sporo kreatorów, szablonów i gotowych do wykorzystania funkcji usprawnia pracę nad kodem. CoreEditor posiada również rozbudowaną pomoc i kursy tworzenia stron WWW czy pisania dokumentów w Tex-u. Najważniejsze zmiany w wersji 1.5.9 to poprawa modułu FTP i pracy zdalnej oraz poprawa funkcjonalności w środowisku Windows Vista.

Program można dowolnie rozszerzać o własne pluginy oparte o własny język skryptowy CE, co pozwala na praktycznie nieograniczone rozszerzenie możliwości CoreEditora. Edytor potrafi przechwytywać błędy podczas kompilacji programów, dwukrotne kliknięcie na błędzie w oknie, powoduje skok do linii, gdzie został on znaleziony.

Główne funkcje i zalety programu

 • Próbnik koloru.

 • Możliwość wyświetlania podglądu dla plików CSS.

 • Wbudowany edytor binarny (HEX).

 • Wbudowanych 16 skórek.

 • Kilkadziesiąt kreatorów HTML.

 • Obsługa kilkudziesięciu kompilatorów dla wielu różnych języków programowania.

 • Obsługa słownika języka polskiego, sprawdzanie pisowni, autokorekta, thesaurus.

 • Możliwość tworzenia wielu profili konfiguracyjnych.

 • Możliwość tworzenia printscreena strony WWW.

 • System podpowiedzi i analizatora dla plików HTML, CSS, PHP, JS, Pascal, TeX.

 • Obsługa siedmiu dialektów SQL, w tym: MySql, Interbase6, Oracle, Sysbase itd.

 • Wbudowany odtwarzacz dźwięku.

 • Możliwość porównania pliku wersjami w kopii bezpieczeństwa.

 • Rozbudowana paleta kolorów.

 • Tworzenie drzew dokumentów dla plików HTML, CSS, PHP, JavaScript, XML, INI, Pascal.

 • Obsługa biblioteki BASS rozszerzające możliwości CE odnośnie odtwarzania dźwięków.

 • Obsługa baz danych MySql, PostgreSQL, Oracle, SQLite i inne.

 • Obsługa syntezerów mowy: UniSpiker, Dual, syntezator Windows XP.

 • Możliwość pracy w trybie WYSIWYG.

 • Możliwość tworzenia listy "Do zrobienia" dla pliku lub projektu.

 • Obsługa makr.

 • Narzędzie - Oblicz wyrażenie matematyczne.

 • Wbudowana przeglądarka internetowa.

 • Plugin do rysowania fraktali.

 • Rozbudowany konwerter.

 • Narzędzie - Narysuj wykres funkcji.

 • Możliwość zaznaczania linii kolorem w edytorze.

 • Możliwość tworzenia do 10 zakładek zapamiętywanych przy zapisywaniu pliku.

 • Narzędzie - Szukaj w plikach.

 • Obsługa kilku najpopularniejszych systemów kodowania znaków oraz kodowania UTF-8.

LICENCJE CoreEditor:

Licencja DEMO

- Uprawnia do testowania programu przez 31 dni. Ograniczona jest ilość uruchomień do 100, można edytować maksymalnie 10 plików, wyświetlane jest okno informujące o wersji DEMO. Wersja DEMO nie zezwala na użytek komercyjny.

Licencja HOME

- Kierowana do uczniów, studentów. Przeznaczona jest do użytku domowego. Odblokowane są wszystkie funkcje programu poza pluginem PHPCrypt, którego funkcjonalność jest ograniczona.

Licencja PROFESSIONAL

- Zezwala na użytek komercyjny i tylko tym różni się od wersji HOME.

Licencja ENTERPRISE

- Kierowana do firm. Zezwala od razu na użytek programu na dwóch stanowiskach, do użytku komercyjnego oraz odblokowany jest plugin PHPCrypt.

Licencja EDUCATION

- Kierowana do wszelkiego rodzaju szkół i uczelni. Jest to licencja darmowa i zezwala na zainstalowanie i użytkowanie programu na dowolnej liczbie stanowisk. Nie zezwala na użytek komercyjny.


Każda licencja poza DEMO udostępnia funkcję CEUpdate (aktualizacje programu, pobieranie najnowszych rozszerzeń, pluginów itp.) przez jeden rok oraz umożliwia dostęp do dodatkowych materiałów dostępnych w serwisie www.coreeditor.pl

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

podopowiadanie składni, skiny, wydajność
stabilność, nieco przestarzały interfejs, dziwne zachowania interfejsu
ocena użytkownika

W porównaniu z konkurencją soft wygrywa jedynie pod względem wydajności. Jest rzeczywiście szybki, niestety pod względem innych cech totalnie leży, czasami jedynie próbuje dorównać. Podczas pracy notorycznie znika dolny scrollbar, natomiast po dłuższym czasie od uruchomienia dzieją się bardzo dziwne rzeczy z interfejsem. Znikają ramki formy, a po minimalizacji nie można go z powrotem przywrócić. Często sam się zamykał. Po wyłączeniu sprawdzania pisowni problemy te częściowo znikają, niestety - funkcja ta jest domyślnie włączona i nie każdy użytkownik wie, co powoduje te problemy. Wygląd samego interfejsu też nie zachwyca - jest mocno przestarzały. Plusem jest to, że można zmieniać w nim skórki. Po 1,5 roku pracy w tym sofcie przesiadłem się na inny - od popularnej Czeskiej firmy. Mam nadzieję, że wkrótce Autor wyda nową wersję, pozbawioną w/w problemów.

04.08.2016 15:09 | Recenzja do wersji 2014 3.2.42.265
reklama

Komentarze

0 nowych
marcelbab   1 #84 27.06.2012 08:47

Polecam. Odnośnie problemu ze stabilnością, zauważyłem że jak się wyłączy sprawdzanie pisowni - program jest całkowicie stabilny. Niestety autor domyślnie włącza sprawdzanie, które jest ewidentnie niedopracowane.

  #83 23.02.2012 12:45

zdecydowanie nie polecam.

Poza tym DEMKO jest tak zrobione że po pewnym czasie kursor się wyłącza podczas pisania w kodzie i trzeba zrestartować program, co przy okazji zabiera kolejne uruchomienie dema a umożliwiają tylko 100 uruchomień.. żenada

Wnioski są dwa albo mają taką politykę, albo dziadowsko napisany program.

w obu przypadkach wychodzi na to ze nie warto z niego korzystać. NIE POLECAM !!

  #82 07.02.2012 15:17

mmm... miałem tą wersję już od 3 miesięcy z komputerświat :|

  #81 15.08.2011 22:02

Z czasopismem kupiłem wersję 2.0.20 profesjonal. Stabilny ale bardzo pamięciożerny. Kodowanie dokumentów HTML jest niszczone przez ten program, nawet bez zapisywania - wystarczy otworzyć plik. Zdecydowanie nie polecam.

  #80 03.10.2010 21:11

W jednym z wydawnictw można nabyć ten program w wersji 1.9.19 (professional). Całość za niecałe 20zł.

tujek   4 #79 02.03.2010 08:02

Zarówno demo jak i pełne wersje niestabilne. Po dłuższym (jakaś godzina) używaniu program zwalnia i się przycina - piszesz kod, przerywasz i po chwili patrzysz jak literka po literce twój kod się pojawia ;) (a komp słaby nie jest - e8200 z 4 GB RAM). Szkoda kasy generalnie. Miałem z gazet, nawet mi się podobał ale nie z takimi wadami... wróciłem do pspad'a a obecnie używam nowości na portalu czyli RJ textEd. Dużo szybszy i równie funkcjonalny - jedyne czego brakuje to exploratora kodu takiego jak w CoreEditor - chodzi mi o to, że klikasz na znacznik i z lewej strony pojawia się panel, gdzie można określić atrybuty itd... podobała mi się też edycja styli. Ale to zwalnianie i wywalanie się jest zbyt uciażliwe...

MrMoon   8 #78 10.01.2010 10:33

Ani jednego pozytywnego komentarza od użytkowników ... a od redakcji dycha :)
Ten program to najlepszy przykład na to, żeby nie brać sobie za bardzo do serca tego że coś jest alfa/beta/stable itd.
Program powinien mieć status alfa (wczesna), i nie rozumiem jak taki program można sprzedawać bez ostrzeżenia. Jestem w jego posiadaniu (leży gdzieś na płytce) straciłem do niego tyle nerwów że szkoda gadać.

Sajrox   2 #77 24.11.2009 12:31

Nie polecam. Nie dość że pochłania znaczną część mocy komputera to w dodatku przez ciagłe problemu ze stabilnością nie ma mozliwości normalnie pracować.

Niestety często nawet wersje alpha róznych programów działają lepiej.
Praca na tym sofcie to ciągły strach że zaraz coś się zawiesi i nasza praca pójdzie na marne.

Ogromnie nie polecam !!!

  #76 12.11.2009 18:26

Zgadzam się z przedmówcami. Program wciąż samoczynnie zmieniał mi kodowanie...

  #75 03.10.2009 14:07

beznadzieja.

M@ster   18 #74 27.09.2009 09:43

Swego czasu pracowałem na nim dość długo (wygrana licencja na dp ;) ). Fakt faktem, jest niestabilny i czasami można dostać przy nim nerwicy. Później przesiadłem się na phpDesignera a obecnie NetBeans'a. Z tych trzech CoreEditor był najgorszy, zarówno pod względem możliwości jak i sprawności technicznej.

  #73 16.09.2009 16:38

oszaleć można z tym programem. Nie polecam ani początkującym, ani zaawansowanym.

  #72 30.08.2009 06:47

to chyba jakaś wersja beta patrząc na stabilość

VPN   10 #71 28.08.2009 18:43

Obecna wersja jest strasznie zabugowana. Co chwilę wyskakują błędy. Już EdHTML był bardziej stabilny. Szkoda płacić za tak niedopracowany program. O niebo lepszy jest PSPad.

  #70 28.08.2009 14:58

Przy przełączeniu w tryb wysiwyg program robił zmiany w kodzie, przepisywał go według siebie, nie tylko niszcząc formatowanie kodu, ale także wprowadzając swoje znaczniki, zamieniał style online a nawet zmieniał kodowanie niszcząc kod, który trzeba było potem poprawiać po literce.

Jak już brać się za coś pracujęcego w wysiwig to dreamweaver, albo MS Web designer (ten drugi jest zaskakująco przyjemny) one nie robią zmian w kodzie większych niż te, których oczekujemy przy pracy w trybie graficznym. Albo notepad++ żeby z palca wpisać (jak ktoś to robi nie po raz pierwszy i ma gotowce, jakieś szablony, to pójdzie równie szybko)

Chyba, że ta wersja ma inaczej niż poprzednie?

W każdym razie nie radzę otwierać dużego projektu, którego backupa nie mamy, bo coreeditor rozwali go na pewno.

  #69 28.08.2009 13:36

Niestety, ponowna wersja CoreEditor, która doprowadza mnie do szewskiej pasji - bardzo niestabilna i generująca dużo błędów. Przeszło rok temu zakupiłem licencję do owego programu i bieżącą wersję zainstalowałem w celu sprawdzenia, czy warto za nią zapłacić (licencja przewiduje możliwość darmowych uaktualnień, ale tylko przez rok). Program przywitał mnie jednak serią komunikatów o błędach wewnętrznych. Zatem poczekam jeszcze z aktualizacją.
PS Nie ma to jak niezniszczalny kED...

bartekdko   3 #68 28.08.2009 00:57

program swietny choc troszku niestabilny ale napewno lepszy od tego gniota pajaczka STANDARD (nie mowie o pro)wogole sie zastanawiam kto wpadl na pomysl by sprzedawac taka wersje czyzby chcieli ludzi uwsteczniac do html 4.01 quircs

  #67 07.06.2009 22:02

polecam aptane studio!!

  #66 26.04.2009 22:22

zgadzam się z BB -> program nieszczy pliki. Trudno w to uwierzyć ale w moim przypadku 2 krotnie było tak: zalogowałem się przez ftp na serwer, zrobiłem edycje dałem zapisz, program stracił łączność z ftp (nieważne z jakiej / czyjej) winy. Loguje się na serwer z powrotem a tam nie ma pliku 0_o. Straszny gniot. Niestabilny, beznadziejne podpowiedzi. Jedyny plus (dla mnie) to kolorowanie składni w taki sposób , że nie męczy oczu :)

  #65 03.04.2009 12:48

Ciekawy program, posiada dużo opcji - i to chyba jest jego wada, objawiająca się częstymi zawieszeniami i komunikatami o błędach.
Wsparcie autora odnośnie programu - niestety bardzo iluzoryczne, wręcz żadne. Jednak z wersji na wersję CE działa coraz szybciej i stabilniej. Pewnie trzeba będzie poczekać na wersję 2.*.* aby dorównał stabilnością KED...
PS Aplikacja doskonale współpracuje z XAMPP.

reklama