Corel Paint Shop Pro Photo X2

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa wersja aplikacji do obróbki zdjęć Corel Paint Shop Pro Photo X2. W stosunku do wydanej rok temu wersji XI, wprowadzono całkiem dużo zmian i nowych narzędzi.

W Paint Shop Pro Photo X2 pojawiło się narzędzie o nazwie Express Lab, przyspieszające masową obróbkę zdjęć dzięki zgrupowaniu najczęściej używanych narzędzi. Nowy Paint Shop Pro Photo pozwala też na tworzenie i obróbkę zdjęć w technice HDR (High dynamic range imaging), polegającej na wykonaniu kilku ekspozycji tego samego ujęcia o różnych parametrach naświetlenia, dzięki czemu uzyskuje się zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej.

Z drobniejszych zmian wymienić należy nowe style warstw, pozwalające na łatwe dodawanie cieni, ramek i innych efektów, narzędzie do dodawania widocznych znaków wodnych i nowe grafiki w narzędziach Picture Tubes i Picture Frames. Pojawiła się też możliwość konwersji kolorowych zdjęć na czarno-białe z efektami symulującymi fotografowanie na czarno-białej kliszy z filtrami. Rozszerzono też zestaw narzędzi do retuszu, zwłaszcza do poprawiania wyglądu osób.

Najnowszą, testową wersję aplikacji Corel Paint Shop Pro X2 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy