r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Corel Painter 2017 16.1.0.456

Strona główna Mac Grafika Programy do malowania

Corel Painter jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych programów do malowania, rysowania i tworzenia na podstawie zdjęć. Program powstał z myślą o artystach, a narzędzia mają imitować naturalne materiały malarskie.

Galeria programu

Corel Painter ceniony jest między innymi za innowacyjne narzędzia Natural-Media i doskonałe pędzle RealBristle, które zapewniają ruch wirtualnego pędzla imitujący ruchy na prawdziwym płótnie. Na szczególną uwagę zasługują tutaj akwarele i farby olejne. Malarz ma ogromne możliwości kontroli poprzez nakładanie rozpuszczalnika na podłoże lub miejscowe suszenie farb. Warte uwagi są również cyfrowe aerografy, które przypominają tryby mieszania programu Photoshop, oraz warstwa żelowa, która pozwala niedestruktywnie zabarwić znajdujący się pod nią obraz.

Dostępne są również narzędzia RealBristle Dry Media — narzędzia suche — jak realistyczne kredki, ołówki i węgle, które można rozcierać tak samo, jak na papierze. Z nowymi wersjami programu do pracy zaprzęgnięte zostały także systemy symulujące zachowanie cząsteczek i dające różnym pędzlom element losowości. Przy pracy z tabletami firmy Wacom malarz ma pełną kontrolę nad kreską, kryciem, intensywnością koloru, cieniowaniem, a nawet kątem nachylenia narzędzia, jeśli tablet na to pozwala.

Bogatą kolekcję narzędzi malarskich uzupełnia szeroka paleta faktur płótna i papieru, które uwydatniają się podczas rysowania w sposób łudząco przypominający prawdziwe podobrazia. Parametry tekstur również można zmieniać, aby uzyskać podłoża gładsze lub z wyraźnymi włóknami.

Ponadto ogromną zaletą Paintera jest możliwość pracy na niedestruktywnych warstwach i niedestruktywna możliwość klonowania obrazu (malowanie na podstawie innego obrazu). Przy pracy ze zdjęciami warto zwrócić uwagę również na mechanizm SmartStroke, który pozwala uzyskać linie i kontury bardzo dobrze imitujące prawdziwy obraz podczas automatycznego klonowania zdjęć.

Wartą uwagi cechą programu jest możliwość zastosowania „luster” aby namalować widok z kalejdoskopu. Do dyspozycji mamy od 3 do 12 lustrzanych płaszczyzn. A skoro już o lustrach mowa, Corel Painter ma również możliwość malowania symetrycznego — obraz malowany po jednej stronie płótna jest automatycznie kopiowany na drugą, aby zachować idealną symetrię obrazu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Hearthstone, Eclipse, Cthulhu, DreamWorks COLOR i Painter – najciekawsze programy tygodnia

17
OPROGRAMOWANIE 20.08.2016 | Anna Rymsza

Przed Wami kolejny przegląd najciekawszych nowości w naszej bazie programów i aplikacji. W tym tygodniu przedstawiam głównie programy znane w odpowiednich kręgach, które zostały w naszej bazie zaktualizowane, pierwszy raz niekoniecznie darmowe. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój system operacyjny. Cthulhu Virtual Pet H.P. Lovecraft, który ma w Redakcji kilku miłośników, obchodziłby dziś 126 urodziny, więc zacznę od gry z Cthulhu w roli głównej. Cthulhu Virtual Pet to bardzo przyjemny „wirtualny Przedwieczny” dla Androida. Podobnie jak w innych…

Corel Painter 2016 namaluje dynamiczne cętki i wizualizację dźwięku

24
OPROGRAMOWANIE 24.08.2015 | Anna Rymsza

Firma Corel udostępniła wersję 2016 programu Corel Painter, czyli prawdopodobnie najlepszego programu do malowania na komputerze. Naprawdę warto przetestować to wydanie, w którym znajdziemy przede wszystkim widoczne poprawki wydajności, a także ponad setkę zupełnie nowych pędzli. Pędzle w Painterze zawsze były jego mocną stroną i biły na głowę konkurencję pod względem realistycznego naśladowania naturalnych narzędzi malarskich. Warto też przypomnieć o kilku typach pędzli dynamicznych, które wprowadzają malowanie cyfrowe na zupełnie nowy poziom. W poprzedniej wersji dostaliśmy cały komplet…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.