Corel Painter 11 już dostępny!

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel poinformowała o wydaniu kolejnej wersji jednego z flagowych produktów- narzędzia do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej Corel Painter 11.

Painter jest powszechnie uznawany za zdecydowaną czołówkę wśród programów malarskich. Oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników.

W nowej wersji Paintera pojawił się całkiem nowy system farb wodnych RealBristle Dry Media, pozwalający na bardziej realistyczne pociągnięcia. Ponadto zbudowano od nowa system zarządzania schematami kolorów, w którym użytkownik może definiować własne palety dla każdego osobnego dokumentu. Poprawiono również rozpoznawanie kolorów oraz warstw w dokumentach zaimportowanych z programu Adobe Photoshop. Corel udoskonalił też system zaznaczania i zarządzania warstwami - przykładowo obecnie można w prosty sposób, za pomocą kilku kliknięć, stworzyć maskę dla danej warstwy. Corel Painter 11 oczywiście naprawdę rozwija skrzydła przy współpracy z tabletami dlatego niezmiernie istotne jest polepszenie współpracy z tabletami Wacom.

Ponadto Corel zadbał o zoptymalizowanie swojego produktu, w którym w zależności od konfiguracji możliwe jest, wg producenta, uzyskanie 30% wzrostu wydajności programu. Painter 11 ma niskie wymagania sprzętowe - możemy go już uruchomić na komputerze z procesorem 700 MHz i 1 GB pamięci RAM. Program przeznaczony jest dla komputerów wyposażonych w systemy operacyjne Windows XP (z dodatkiem Service Pack 3), Windows Vista oraz MacOS X 10.4 oraz 10.5. Program jest dostępny w sprzedaży zarówno w wersji elektronicznej, jak i pudełkowej.

Warto zaznaczyć, że zamawiając wersję pudełkową Paintera dostaniemy na nośniku wersje dla Windows i dla MacOSa, wersje do pobrania przeznaczone tylko na wybrany system operacyjny. Cena została skalkulowana na poziomie 400 dolarów, za upgrade zapłacić trzeba 200 dolarów.

Wersja testowa ma zostać udostępniona do pobrania jeszcze dziś, oczywiście gdy tylko się pojawi będzie można ją pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Programy do malowania.


Aktualizacja, 25.02.2009, 21:22

Wersja testowa (30 dni) właśnie została udostępniona, zapraszamy do pobierania.

© dobreprogramy