r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Corel o otwartych standardach

Strona główna Aktualności

Serwis BetaNews przeprowadził interesujący wywiad z przedstawicielami firmy Corel. Greg Wood - communications manager oraz Richard Carriere - general manager działu Office Productivity odpowiadali na pytania dotyczące firmy Sun, otwartych standardów i przyszłości alternatywnych pakietów biurowych. Materiał utrzymany jest w kontekście niedawno wydanego StarOffice 8 i zbliżającego się finalnego wydania OpenOffice.org 2.0.

Według Wooda i Carriere'a, rynek jest już gotowy na przyjęcie szerszej konkurencji dla pakietu biurowego Microsoftu. Świadczy o tym chociażby bieżący cykl premier produktów tego typu. Sami użytkownicy również coraz częściej oczekują większej innowacji, której brakuje czasami produktom Microsoft. Ponadto istnieją one na rynku już bardzo długo, wysoka jest również ich cena - Corel twierdzi zatem, że naturalne jest poszukiwanie alternatywnych rozwiązań. Takim rozwiązaniem może być WordPerfect Corela, na którym skupiają się rozmówcy w wywiadzie. Mówią oni o idei wykorzystywania w nim istniejących popularnych formatów, np. PDF w miejsce nowotworzonych otwartych standardów, takich jak Open Document Format. Potrzeba nieustannej wymiany plików pomiędzy użytkownikami nie sprzyja bowiem wprowadzaniu nowości w tej kwestii.

Choć w temacie biurowego Open Source jest jeszcze wiele niewiadomych, jedno jest pewne: nie należy bagatelizować znaczenia WordPerfect - produktu Corela - i tego m.in. będą starali się dowieść rozmówcy BetaNews. Zainteresowanych szczegółami zapraszamy do lektury wywiadu opublikowanego na łamach BetaNews.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.