Corel prezentuje nowego Paintera

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel zaprezentowała najnowszą wersję programu graficznego Painter oznaczoną symbolem "X".

Najnowsza wersja programu Corel Painter została wzbogacona m.in. o system malowania RealBristle, który jeszcze realistyczniej niż dotychczas odwzorowuje tradycyjne narzędzia malarskie, dostępne są ponadto nowe narzędzia kompozycyjne czy efekty pozwalające na łatwe dopasowanie palety. Udoskonalono także zarządzanie kolorami i pracę na warstwach, a podręcznik użytkownika zawiera przykłady prac wykonanych przy pomocy programu. Painter X może być uruchomiony pod kontrolą systemów Windows 2000, XP i Vista, a także Mac OS X.

Warto nadmienić, że Corel Painter nie jest typowym programem do tworzenia i edycji grafiki rastrowej. Jest jednym z nielicznych narzędzi malarskich przeznaczony do ręcznego tworzenia grafiki za pomocą komputera. Program oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników. Efekty jakie można uzyskać przy pomocy programu obrazuje galeria prac różnych autorów, dostępna na stronach producenta.

Painter X jest na razie dostępny w ofercie przedsprzedażowej. Wprowadzenie na rynek anglojęzycznej wersji produktu planowane jest pod koniec b.m. (wersja polskojęzyczna, przynajmniej w chwili obecnej, nie jest planowana). Ceny programu kształtują się na poziomie 349 euro za wersję pełną i 179 euro za uaktualnienie. Dostępna będzie także za 379 euro widoczna na zdjęciu limitowana edycja w metalowej puszce zawierająca dodatkowo płytę DVD "Uczymy się programu Corel Painter X z Jeremym Suttonem", narzędzie do pomocy w kompozycji prac oraz kolekcjonerski plakat programu Corel Painter X. Cena wersji edukacyjnej nie została jeszcze podana należy się jednak spodziewać, że pozostanie ona na podobnym poziomie jak wersja IX.5 (trochę ponad 300 zł brutto).

Wersja testowa programu jest już dostępna i można ją pobrać w naszym vortalu, w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy