Corel promuje Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel poinformowała, że przeglądarka Mozilla Firefox będzie dołączana do nowej wersji WordPerfect Office X3 Home Edition 2007 - odmiany pakietu biurowego kierowanej do użytkowników domowych.

Pakiet Corela nie będzie pierwszym produktem komercyjnym do którego dołączany jest Firefox. Przypomnijmy, że ta alternatywna i zdobywająca coraz większą popularność przeglądarka jest bezpłatnie dołączana także do takich pakietów biurowych jak OpenOffice.ux.pl (w pudełkowej wersji komercyjnej) czy OpenOfficePL. Mogłoby się więc wydawać, że nie jest to istotne wydarzenie. Nie często jednak na takie posunięcie decyduje się tak duża korporacja. Efekty tego rodzaju kroków mogą być dla przeglądarki Firefox bardzo korzystne. Wszak pakiet biurowy Corela jest dość popularny w krajach zachodnich, z kolei zaś udział przeglądarki Mozilli w rynku jest znacznie mniejszy niż w Polsce. Na pewno również sama decyzja o dołączeniu właśnie tej przeglądarki ma dla Mozilli istotne znaczenie prestiżowe. Oczywiście zyskać może również sam koncern, niewątpliwie wszelkie działania wskazujące na pozytywne nastawienie do otwartych rozwiązań korzystnie wpływają na wizerunek i sympatię użytkowników.

WordPerfect Office X3 Home Edition 2007 wykracza poza klasyczne pojęcie pakietu biurowego. W jego skład wchodzą co prawda aplikacje typowo biurowe - edytor tekstów WordPerfect czy arkusz kalkulacyjny Quattro Pro, ale także szereg już innych narzędzi takich jak organizer finansowy WordPerfect OfficeReady Personal Finance Essentials, szablony projektów WordPerfect OfficeReady Home and School Essentials, aplikacja do zarządzania cyfrowymi zdjęciami oraz filmami Snapfire Plus, program do edycji video Pinnacle Studio SE, program do nagrywania Pinnacle Instant CD/DVD LE 8, pakiet zabezpieczający Norton Internet Security 2007 (wersja 90-dniowa), a także wspomniana przeglądarka Mozilla Firefox. Niestety mimo stosunkowo niskiej ceny (99 dolarów czyli niespełna 300 zł), w naszych warunkach pakiet Corela ma jedną ale bardzo istotną wadę - brak polskojęzycznego interfejsu. Prawdopodobnie głównie z tego względu nie zdobył jak dotąd większego zainteresowania wśród polskich użytkowników. Co gorsza, z informacji jakie uzyskaliśmy od producenta jak na razie nie ma planów polonizacji żadnej z wersji WordPerfect Office X3.

© dobreprogramy
s