Corel uruchamia polski mini-site

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel uruchomiła właśnie pod adresem www.corel.com/pl długo oczekiwaną, polskojęzyczną wersję swojej witryny WWW. Oficjalna promocja nowego adresu rozpocznie się jednak dopiero za kilka dni, w chwili premiery polskojęzycznej wersji programu Paint Shop Pro X, którą zapowiadaliśmy w grudniu ub.r.

Polskojęzyczna witryna jest określana przez pracowników Corel jako "mini-site", co najlepiej odzwierciedla jej obecny kształt. Spolonizowana została na razie podstawowa zawartość ze strony corel.com, czyli informacje o produktach (za wyjątkiem CorelDRAW Graphics Suite w najnowszej wersji X3, której premiera miała miejsce raptem kilka dni temu), autoryzowanych partnerach handlowych w Polsce, aktualnościach i promocjach, a także dział omawiający wersje edukacyjne produktów Corela. Linki do wersji testowych, wsparcia technicznego i sklepu producenta prowadzą w chwili obecnej jeszcze do stron anglojęzycznych, jednak jak zapewnili nasi rozmówcy to dopiero początek.

Ci, którzy odwiedzą polski mini-site, na pewno zwrócą uwagę na duży banner promujący polskojęzyczną wersję Paint Shop Pro X - programu do edycji grafiki rastrowej, a w szczególności zdjęć, który powszechnie uznawany jest za najpoważniejszego (i dużo tańszego) komercyjnego konkurenta dla Adobe Photoshop. Oficjalna premiera polskiej wersji PSP X zaplanowana jest na 31 stycznia, a sprzedaż powinna rozpocząć się w pierwszych tygodniach lutego. Co typowe w przypadku Corela, cena polskiej wersji będzie trochę niższa niż anglojęzycznej. Sugerowana cena detaliczna netto to 112 Euro za pełną wersję komercyjną i 66 Euro za wersję edukacyjną PSP X. Faktyczna cena sklepowa w większości przypadków będzie wynosić jednak trochę mniej tj. około 450-475 zł brutto za wersję komercyjną.

Przypominamy też o specjalnej ofercie producenta w ramach której użytkownicy programu Paint Shop Pro X uzyskają prawo do otrzymania bezpłatnej aktualizacji w polskiej wersji językowej. Aby skorzystać z tej możliwości nabywcy muszą wypełnić i przesłać (pocztą elektroniczną, faksem lub zwykłą pocztą) do działu pomocy technicznej Corela w firmie Magit specjalny kupon, który otrzymają wraz z programem. Ostateczny termin nadsyłania kuponów mija 28 lutego 2006.

© dobreprogramy
s