Corel zakończył przejęcie InterVideo

Strona główna Aktualności

O autorze

Corel poinformował o zakończeniu, rozpoczętego pod koniec sierpnia, procesu przejmowania firmy InterVideo. Cała transakcja zamknęła się w kwocie 198 milionów dolarów.

InterVideo to wiodący twórca narzędzi do tworzenia i odtwarzania cyfrowych mediów ze szczególnym uwzględnieniem wideo wysokiej jakości i technologii DVD. Decyzja Corela jest kolejnym krokiem w konsekwentnym poszerzaniu oferty produktowej w dziedzinie multimediów, zakup firmy wiąże się przecież z przejęciem praw do takich popularnych aplikacji jak WinDVD, WinDVD Creator, Home Theater, DVD Copy, MediaOne Gallery, WinDVD Media Center, iVideoToGo czy MediaOne.

Przejęcie InterVideo oznacza także pozyskanie jeszcze jednej ważnej firmy, którą InterVideo kontrolowało od 2005 roku. Chodzi o firmę Ulead Systems, producenta takich pozycji jak PhotoImpact, VideoStudio i DVD MovieFactory. Corel, który od teraz będzie posiadał do nich prawa, może uzyskać naprawdę mocną pozycję w tym segmencie rynku. Blaine Mathieu z Corela twierdzi, że w erze rosnącej integracji różnego typu multimediów, użytkownicy potrzebują łatwych w użyciu narzędzi do zarządzania nimi, a nowa oferta Corela powinna w całości zaspokoić ich wymagania.

Nie jest to pierwszy zakup Corela w tym roku, od maja jest on właścicielem WinZip Computing.

© dobreprogramy
s