CorelCAD 2017.0.1

Strona główna Mac Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program

CorelCAD to program do projektowania wspomaganego komputerowo 2D i 3D. CorelCAD w pełni obsługuje szeroko wykorzystywany w branży format DWG, wprowadzony przez Autodesk. Ponadto znajdziemy w nim kilka innowacyjnych funkcji, jak możliwość dołączenia do projektu notatek odręcznych i głosowych (dostępne tylko na Windowsie) oraz kompatybilność z innymi programami producenta, jak CorelDRAW i Corel DESIGNER.

Podstawową zaletą programu CorelCAD jest możliwość pracy z plikami formacie DWG, zawierającymi zarówno plany dwuwymiarowe jak i trójwymiarowe modele. Program obsługuje również pliki DXF i DWF używane przez program AutoCAD 2010 i nowsze, a dla kompatybilności ze starszym oprogramowaniem CorelCAD umożliwia zapis i odczyt formatów R12 DWG i DXF. W niektórych przypadkach możliwe jest odtworzenie uszkodzonych plików DWG i DXF. Ponadto projekty można eksportować do przenośnych formatów PDF i SVG. Dlla wersji dla Windowsa tego programu stworzone zostały wtyczki umożliwiające eksport projektów dla programów CorelDRAW (CDR) i Corel DESIGNER (CDS).

Interfejs programu CorelCAD został przygotowane tak, aby użytkownicy innych programów CAD mogli się w nim bez problemu odnaleźć. Znajdują się tu typowe dla tego typu programów narzędzia do rysowania i modelowania, linia komend obsługująca popularne polecenia i aliasy, a także standardowy układ pozycji menu i narzędzi na paskach. Pracę można przyspieszyć korzystając z kontekstowych menu skrótów, wywoływanych prawym przyciskiem myszy, oraz paletą właściwości, która daje szybki dostęp do atrybutów encji (kolor i styl linii, warstwa, na której znajduje się encja, szczegóły jej położenia). Konfiguracje interfejsu można zapisywać i przełączać się między nimi w czasie pracy. Możliwe jest też tworzenie własnych aliasów do często używanych poleceń,

Przy projektowaniu w dwóch wymiarach inteligentne narzędzia gwarantują precyzję dopasowania obiektów. Znajdziemy tu przyciąganie encji, informacje o obiekcie pod kursorem oraz prowadnice. Aby ułatwić przesuwanie encji, w CorelCAD znalazły się uchwyty, które umożliwiają ruch wzdłuż wybranej osi oraz wygodne skalowanie, duplikowanie i zmianę pozycji. Można też pracować w zdefiniowanym przez siebie układzie współrzędnych, co jest szczególnie pomocne, jeśli wygodniej będzie operować na osiach równoległych do płaszczyzn projektu.

Trójwymiarowe modele można oglądać na rzutniach lub w interaktywnym widoku trójwymiarowym, gdzie model można obracać. Rzutnie można układać na jednym ekranie, aby model zaprezentować z boku, z góry, z przodu, z tyłu lub z dołu, oraz w rzucie izometrycznym w jednym z czterech kierunków. Model może być prezentowany w postaci cieniowanej lub jako pełny render. Do dyspozycji użytkownika jest biblioteka podstawowych brył (primitives), na których można wykonywać operacje logiczne (suma, różnica, część wspólna) aby modyfikować ich kształty. Bryły można również tworzyć z encji dwuwymiarowych poprzez wytłaczanie, zawijanie powierzchni wokół osi lub rozciąganie ścian bryły między dwiema encjami dwuwymiarowymi. Modele można również importować i eksportować do plików w formacie ACIS (pliki SAT).

Program można testować przez 30 dni. Po rejestracji na stronie Corela wersja testowa zyska możliwość zapisywania i drukowania projektów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CorelCAD 2016 do projektowania 3D, wkrótce także na tabletach

7
21.10.2015  •  Anna Rymsza

Firma Corel wychodzi naprzeciw potrzebom projektantów, którzy potrzebują nie tylko dwuwymiarowych planów, ale także modeli trójwymiarowych, także dla druku 3D. Wydany właśnie CorelCAD 2016 według producenta ma nie tylko zapewnić przyjazne środowisko pracy i możliwość szybkiego projektowania, ale także bardzo dobre narzędzia do modelowania. Na korzyść programu niezmiennie działa możliwość pracy z plikami w formacie DWG oraz współpraca z programami CorelDRAW i Corel DESIGNER. W wersji 2016 programu CorelCAD znajdziemy sporo nowości, dzięki którym projektowanie będzie szybsze i łatwiejsze.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu