CorelDRAW Graphics Suite X3 - premiera kolejnej wersji pakietu

Strona główna Aktualności

O autorze

Przed nami kolejna nowość z laboratoriów Corela. CorelDRAW Graphics Suite X3, bo o nim mowa, to zaprezentowane dzisiaj, 13. już wcielenie pakietu umożliwiającego tworzenie profesjonalnych grafik wektorowych i bitmapowych. Trzynasta odsłona wprowadza wiele zmian i jest przełomowym wydaniem w serii - zawierającym bowiem ponad 40 nowych funkcji oraz kilkaset usprawnień. Warto nadmienić, że zgodnie z zapowiedzią Holgera Suhla - dyrektora sprzedaży na Europę Środkową, Wschodnią i Bliski Wschód, w wywiadzie, którego udzielił specjalnie dla czytelników vortalu, Corel nie zdecydował się na wprowadzenie nowej, flagowej wersji pakietu sygnowanej "pechową trzynastką". Zastąpił ją symbol X3, łączący rzymską "dziesiątkę" i arabską "trójkę".

Wśród nowych funkcjonalności znaleźć można Corel PowerTRACE - nowe narzędzie do konwersji obrazów bitmapowych na wektorowe oraz Corel PHOTO-PAINT Image Adjustment Lab, które pozwala na łatwe i precyzyjne dostosowywanie kolorów, ich tonacji oraz zapisywanie tych ustawień do łatwego porównywania z oryginalnymi parametrami po dokonanych zmianach. Poważne zmiany przeszedł również sam CorelDRAW otrzymując doker z zależnymi od kontekstu podpowiedziami, nowe narzędzia do rysowania (Star, Complex Star, Smart Fill) czy Interactive Fit Text to Path - narzędzie pozwalającym na interaktywne dopasowywanie tekstu do ścieżki za pomocą prostego zaznaczenia tekstu i przesuwania kursora wzdłuż ścieżki w kierunku nowej pozycji.

Nowy pakiet to także PHOTO-PAINT Cutout Lab zbudowany na podstawie narzędzia KnockOut. CutOut służy do kontroli procesu wycinania z usprawnioną dokładnością, z zaznaczonego obszaru obrazka. Zmian dopełniają ulepszona praca z tekstem za pomocą nowego dokowanego interfejsu właściwosci kroju czcionki. Przydatna może okazać się także nowa funkcja podglądu wydruku - Preview overprints, dzięki której użytkownik jest w stanie obejrzeć symulacje wyglądu obszarów, w których wystepują nachodzące na siebie obiekty, wygląd bitmap wysokiej rozdzielczości, wygładzanych grafik wektorowych itp. Dodano też możliwość generowania dokumentów PDF zabezpieczonych hasłem, a także ustawianie opcji zabezpieczeń edycji i reprodukcji.

Sugerowana ceny detaliczne netto to równowartość 489 EUR do pełnej wersji, natomiast 229 EUR dla uaktualnienia. Zgodnie z informacjami jakie otrzymaliśmy od firmy Corel, produkt pojawi się w sprzedaży w Polsce w lutym.

CorelDRAW Graphics Suite X3 to nie jedyna premiera Corela w dniu dzisiejszym. Producent zaprezentował także nową wersję pakietu biurowego WordPerfect Office X3 w edycjach Standard, Professional, Home oraz Student & Teacher.

Zapraszamy do pobierania w pełni funkcjonalnej wersji testowej CorelDRAW Graphics Suite X3 w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Pakiety graficzne

Wersję testową WordPerfect Office X3 Standard Edition można natomiast pobrać w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe

© dobreprogramy
s