CorelDRAW X3 PL dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów

Strona główna Aktualności

O autorze

Corel

wprowadza do sprzedaży w Polsce edukacyjną odmianę swojego sztandarowego produktu CorelDRAW Graphics Suite X3 PL. Edycja dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów charakteryzuje się się praktycznie taką samą funkcjonalnością jak odmiana komercyjna jest jednak znacznie tańsza. Ograniczenie jest tylko jedno - nie można jej wykorzystywać komercyjnie.

CorelDRAW Graphics Suite X3 PL dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów oferuje pełną funkcjonalność edycji komercyjnej - jedyna różnica funkcjonalna tej edycji to brak Visual Basic. W pudełku z pakietem nie znajdziemy też drukowanej dokumentacji, ale sam program jest naturalnie spolonizowany, więc obsługa nie powinna nastręczyć większych problemów. Istotnym argumentem za edycją dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów jest sugerowana cena detalicza - 66 euro netto (czyli ok. 329 zł brutto), co stanowi niewiele ponad 15% ceny edycji komercyjnej. W praktyce cena sklepowa będzie zapewne trochę niższa - ok. 300 zł brutto. To co prawda trochę więcej niż poprzednia, edukacyjna odmiana pakietu (sugerowana cena 12-tki to ok. 255 zł brutto) ale najnowsza edycja może być za to legalnie zainstalowana na maksymalnie 3 komputerach w domu.

Edycję dla nauczycieli, studentów i uczniów nabyć mogą studenci i uczniowie, pracownicy naukowi, nauczyciele lub personel szkół posiadających odpowiednie zezwolenia, instytuty i organizacje nadzoru szkolnictwa wyższego, a także wszyscy członkowie gospodarstw domowych, w których zamieszkuje osoba spełniająca powyższe kryteria. Warto zaznaczyć, że edycji dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów nie mogą nabyć szkoły, szpitale, biblioteki, muzea czy inne instytucje non-profit - dla nich przewidziane są grupowe licencje edukacyjne Classroom Licencse (orientacyjny koszt to 279 euro netto za pakiet startowy 16 licencji, tyle samo za kolejne 30 stanowisk).

CorelDRAW Graphics Suite X3 to najnowsza wersja rewelacyjnego pakietu graficznego firmy Corel. Pakiet ten zawiera absolutnie wszystko co jest potrzebne do profesjonalnego tworzenia i edycji grafiki, składu niewielkich dokumentów, a także tworzenia animacji. Jego trzon stanowią CorelDRAW X3 (do edycji grafiki wektorowej) oraz Photo-Paint X3 (do edycji grafiki rastrowej). Trzynasta odsłona pakietu wprowadza bardzo dużo zmian i jest w pewnym sensie przełomowym wydaniem w serii, zawierającym wiele nowości. Wśród nich znajdują się zarówno usprawnienia samych aplikacji pakietu np. system kontekstowych podpowiedzi i nowe narzędzia do rysowania (Star, Complex Star, Smart Fill) w CorelDRAW ale także całkiem nowe narzędzia np. Corel PowerTRACE - do konwersji obrazów bitmapowych na wektorowe.

Polskojęzyczną wersję testową CorelDRAW Graphics Suite X3 można znaleźć w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Pakiety graficzne

© dobreprogramy
s