CorelDRAW X4 i Paint Shop Pro Photo X2 po polsku!

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel zaprezentowała polskojęzyczne wersje pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite X4 oraz programu do edycji zdjęć Paint Shop Pro Photo X2.

CorelDRAW Graphics Suite X4 to najnowsza edycja legendarnego pakietu graficznego firmy Corel integrująca dwa główne programy: CorelDRAW - do tworzenia i edycji grafiki wektorowej oraz Photo-Paint - do grafiki rastrowej. 14 odsłona wprowadza ponad 50 nowych funkcji, m.in. formatowanie tekstu w locie, identyfikację czcionek, niezależne warstwy dla poszczególnych stron, interaktywne tabele, integrację z CorelDRAW ConceptShare, wsparcie dla nowych formatów plików czy poszerzona gama czcionek. W wersji X4 poprawiona została integracja z systemem Windows Vista. Najnowszym Photo-Paint X4 to wsparcie dla plików RAW (około 300 obsługiwanych aparatów, podgląd w czasie rzeczywistym, szybkie poprawianie kolorów, czy jakości zdjęcia), funkcja prostowania obrazu oraz szereg ułatwień w zakresie ustawień tonalnych.

Corel Paint Shop Pro Photo X2 to najnowsza edycja niedrogiego programu do edycji fotografii, która w wersji anglojęzycznej zadebiutowała już we wrześniu ub.r. Przypomnijmy, że w wersji X2 pojawiło się m.in. narzędzie przyspieszające masową obróbkę zdjęć dzięki zgrupowaniu najczęściej używanych funkcji, pozwala on też na tworzenie i obróbkę zdjęć w technice HDR (High dynamic range imaging), polegającej na wykonaniu kilku ekspozycji tego samego ujęcia o różnych parametrach naświetlenia, dzięki czemu uzyskuje się zdjęcia o dużej rozpiętości tonalnej. Z drobniejszych zmian wymienić należy nowe style warstw, pozwalające na łatwe dodawanie cieni, ramek i innych efektów, narzędzie do dodawania widocznych znaków wodnych, możliwość konwersji kolorowych zdjęć na czarno-białe z efektami symulującymi fotografowanie na czarno-białej kliszy z filtrami. Rozszerzono też zestaw narzędzi do retuszu, zwłaszcza do poprawiania wyglądu osób.

Produkty w wersji polskiej pojawią się w sprzedaży w najbliższych dniach. Orientacyjna cena detaliczna pełnej wersji pakietu CorelDRAW Graphics Suite X4 PL wynosić będzie około 1770 zł z VAT, a Paint Shop Pro Photo X2 około 280 zł z VAT. W obu przypadkach należy też spodziewać się rychłego wprowadzenia tańszych wersji dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów (z 3 licencjami w ramach jednego gospodarstwa domowego) w cenach nie przekraczających 250 zł z VAT.

Polskojęzyczną wersję testową CorelDRAW Graphics Suite X4 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Pakiety graficzne

Polskojęzyczną wersję testową Paint Shop Pro Photo X2 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy