CorelDRAW X3 już w 17 językach

Strona główna Aktualności

O autorze

Sztandarowy produkt Corela - pakiet graficzny CorelDRAW Graphics Suite X3, doczekał się kolejnych 4 wersji językowych. Można go już nabyć w 17 językowych odmianach.

Kanadyjski producent wprowadził do sprzedaży 4 nowe wersje przeznaczne na rynki azjatyckie: dwie chińskie (tradycyjną i uproszczoną), koreańską i japońską. Oprócz tego CorelDRAW Graphics Suite X3 dostępny jest także w wersji angielskiej, francuskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, duńskiej, fińskiej, szwedzkiej, węgierskiej, czeskiej, polskiej i rosyjskiej. Pojawiały się one sukcesywnie od premiery pakietu, która miała miejsce w połowie stycznia b.r.

Tak duża ilość językowych odmian to wynik ambitnych planów Corela i nowej polityki producenta, jaką możemy zaobserwować w ostatnim czasie. Corel coraz chętniej lokalizuje też nie tylko wersje "pudełkowe" produktów ale i ich wersje testowe, tworzy także kolejne odmiany językowe swojej witryny internetowej. Daje się to odczuć i w przypadku naszego rynku. Przypomnijmy, że w styczniu producent uruchomił pod adresem www.corel.com/pl polską stronę internetową, w kwietniu wydał polskojęzyczną wersję testową programu graficznego Corel Paint Shop Pro, zaś w maju (po raz pierwszy w historii) polskojęzyczną wersję testową pakietu CorelDRAW Graphics Suite. Niestety w najbliższym czasie raczej nie możemy liczyć na polonizację innych produktów producenta ponieważ zbyt małe jest zainteresowanie klientów i za słabe wyniki sprzedaży aby było to opłacalne.

CorelDRAW Graphics Suite X3 to najnowsza wersja rewelacyjnego pakietu graficznego firmy Corel. Pakiet ten zawiera absolutnie wszystko co jest potrzebne do profesjonalnego tworzenia i edycji grafiki, składu niewielkich dokumentów, a także tworzenia animacji. Jego trzon stanowią CorelDRAW X3 (do edycji grafiki wektorowej) oraz Photo-Paint X3 (do edycji grafiki rastrowej). Trzynasta odsłona pakietu wprowadza bardzo dużo zmian i jest w pewnym sensie przełomowym wydaniem w serii, zawierającym wiele nowości. Wśród nich znajdują się zarówno usprawnienia samych aplikacji pakietu np. system kontekstowych podpowiedzi i nowe narzędzia do rysowania (Star, Complex Star, Smart Fill) w CorelDRAW ale także całkiem nowe narzędzia np. Corel PowerTRACE - do konwersji obrazów bitmapowych na wektorowe.

Polskojęzyczną wesję testową pakietu można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Pakiety graficzne

© dobreprogramy
s