reklama

CorelDRAW X4 dla użytkowników domowych za 299 zł

Strona główna Aktualności

O autorze

W sprzedaży pojawił się pakiet graficzny CorelDRAW Graphics Suite X4 w zapowiadanej przez nas, taniej edycji domowej.

Sztandarowy produkt Corela w edycji Home & Student (czyli inaczej mówiąc dla użytkowników domowych), podobnie jak Office 2007 Microsoftu w analogicznej edycji, może być zainstalowany na 3 stanowiskach w ramach jednego gospodarstwa domowego. Pakiet nie może być wykorzystywany w celach komercyjnych, a licencja jest wieczysta. Przypomnijmy, że wcześniej CorelDRAW występował jedynie w edycji dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów, co znacznie ograniczało krąg osób, które mogły go nabyć. Teraz do zastosowań domowych może to zrobić każdy zainteresowany.

Pod względem zawartości CorelDRAW Graphics Suite X4 Home & Student zasadniczo nie różni się od wersji komercyjnej pakietu. Tak jak w pełnej wersji, dostępne są wszystkie podstawowe składowe aplikacje - CorelDRAW, PHOTO-PAINT, PowerTRACE oraz CAPTURE. Różnice są jedynie w zakresie dodatków - dołączonych jest mniej clipartów (1000), nie ma dodatkowych czcionek, zdjęć, szablonów oraz pomniejszych narzędzi dodatkowych (np. do zarządzania czcionkami), a podręcznik jest w wersji elektronicznej (plik PDF). W zamian za to producent oferuje ponad 2 godziny nowych nagrań szkoleniowych na płycie DVD oraz nowe i zaktualizowane samouczki CorelTUTOR.

CorelDRAW Graphics Suite X4 to najnowsza wersja rewelacyjnego pakietu graficznego firmy Corel. Pakiet ten zawiera absolutnie wszystko co jest potrzebne do profesjonalnego tworzenia i edycji grafiki oraz składu niewielkich dokumentów. Trzon pakietu stanowią CorelDRAW X4 - do edycji grafiki wektorowej oraz PHOTO-PAINT X4 - do edycji grafiki rastrowej. W skład pakietu wchodzą ponadto: Corel PowerTRACE X4 - narzędzie do konwersji obrazów bitmapowych na wektorowe oraz Corel CAPTURE X4 - do zrzutów ekranowych. Nowa wersja zawiera przeszło 50 nowych funkcji w stosunku do X3 m.in. live text formatting (formatowanie tekstu w locie), font identification (identyfikacja czcionek), independent page layers (niezależne warstwy dla poszczególnych stron), interactive tables (interaktywne tabele) i wiele innych.

Polskojęzyczna edycja Home & Student pakietu CorelDRAW Graphics Suite X4 zaczęła właśnie pojawiać się w sprzedaży. Produkt dostępny jest m.in. we współpracującym z naszym vortalem sklepie Vobis w cenie 299 zł brutto. Dla porównania, pełna komercyjna wersja tego pakietu kosztuje 1799 zł brutto i to z licencją tylko na 1 stanowisko.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że od niedawna dostępna jest także, w cenie 729 zł, specjalna edycja pakietu CorelDRAW Graphics Suite X3 z prawem do użytku komercyjnego.

Wersję testową CorelDRAW Graphics Suite X4 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Pakiety graficzne

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama