Corsair ONE dla modnych graczy: kompaktowa obudowa z GTX 1080 Ti

Corsair ONE dla modnych graczy: kompaktowa obudowa z GTX 1080 Ti

Corsair ONE dla modnych graczy: kompaktowa obudowa z GTX 1080 Ti
Oskar Ziomek
24.03.2017 13:26

Corsair, który dotychczas znany był przede wszystkim z produkcji pamięci, dysków, obudów, zasilaczy i innych akcesoriów komputerowych, wkracza na nowy rynek. Do sprzedaży trafia właśnie Corsair ONE – pierwszy autorski komputer tego producenta, stworzony przede wszystkim z myślą o graczach. Maszyna dostępna jest w czterech wariantach, każdy jednak sprosta rozgrywkom w 4K oraz nada się do zastosowań VR.

Niezależnie od wariantu, komputer zamknięto w tej samej, atrakcyjnej wizualnie obudowie. Jest przede wszystkim mała (20×17,6×38 cm) i mieści płytę główną w standardzie mini-ITX. Co ciekawe, komponenty są standardowe i można będzie w przyszłości samodzielnie je wymieniać. Chociaż ich rozmieszczenie nie jest typowe, zadbano o odpowiednie przejściówki dla portów, przez co możliwa będzie bezproblemowa wymiana na przykład karty graficznej.

CORSAIR ONE - THE FIRST EVER GAMING PC FROM CORSAIR

Podzespoły to gratka dla osób szukających najwyższej wydajności. W komputerach wykorzystano chłodzone cieczą procesory Intel Core i7-7700, w trzech najmocniejszych wersjach są to modele z odblokowanym mnożnikiem. Pamięć operacyjna to 16 GB (z możliwością rozszerzenia do 32), zaś dyski to najmniej 240GB SSD, a najwięcej nawet 960GB. Zastanawiające może być jedynie, dlaczego dodatkowe dyski HDD dokładane są tylko w tańszych wersjach komputera (szczegóły poniżej).

Obraz

Jak widać, nie skąpiono również na kartach graficznych. Do najtańszego komputera trafi chłodzony powietrzem GeForce GTX 1070, a do najdroższego GTX 1080 Ti, którego mieliśmy już okazję testować w wersji referencyjnej. Do chłodzenia GPU we wszystkich wariantach poza najtańszym, również wykorzystano ciecz.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na koniec pytanie o opłacalność takiego zakupu. Sugerowane ceny zamykają się w przedziale 1800-2600 dolarów, co w bezpośrednim przeliczeniu daje na dziś równowartość od 7 do ponad 10 tysięcy złotych. Czy to dużo?

Konfigurując samodzielnie sprzęt ze zbliżoną specyfikacją, nie korzystając z możliwie najtańszych komponentów, łatwo zbliżyć się do podobnych kwot, zatem być może produkt Corsaira osiągnie globalny sukces? W końcu wygląda bardzo dobrze, zajmuje mało miejsca na biurku i jest gotowy do VR i 4K zaraz po wyjęciu z pudełka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)