r   e   k   l   a   m   a
reklama

Cortana dla Androida już na ekranie blokady, ale nadal nie w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Po pomyślnie zakończonych beta testach, nowa funkcja Cortany na Androidzie oficjalnie trafia do stabilnego wydania. Microsoft ogłosił, że z wirtualną asystentką porozmawiamy również przy zablokowanym ekranie urządzenia.

Użytkownicy Androida, którzy byli uczestnikami programu beta Cortany, mogli już w styczniu skorzystać z integracji asystentki z ekranem blokady. Po przyznaniu dostępu i dodaniu Cortany do ekranu blokady z poziomu samej aplikacji, na ekranie pojawiało się pływające kółeczko. W celu aktywowania asystentki, należało je przesunąć w lewo lub prawo. Wszystko bez potrzeby odblokowania.

Teraz z nowej funkcji mogą korzystać również osoby preferujący stabilną wersję Cortany. Po przesunięciu kółeczka, ukaże się spersonalizowany ekran, znajdziemy tam prognozę pogody, dane z kalendarza (Microsoft obiecuje wiele usprawnień) czy inne informacje mogące być udostępnione przez asystentkę Microsoftu. Oprócz dostępu do wyświetlanych danych, możemy także wydać Cortanie polecenie lub zapytać ją np. o prognozę pogody na weekend.

Wszystko brzmi interesująco, zwłaszcza dla użytkowników Windows 10, który został zintegrowany z Cortaną. Jednakże Microsoft niezbyt się śpieszy z wprowadzeniem Cortany do Polski, prawdopodobnie na jakiekolwiek wsparcie dla naszego języka będziemy musieli jeszcze sporo poczekać. Tymczasem, Cortana na Androida i iOS właśnie stała się dostępna w Australii.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic