CotEditor CotEditor 3.1.8

Strona główna Mac Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program

CotEditor to lekki, ale wszechstronny edytor tekstu, kierowany do programistów. Program błyskawicznie się uruchamia i koloruje kod w kilkudziesięciu językach, dzięki czemu świetnie sprawdza się przy drobnych poprawkach programistycznych.

CotEditor rozwijany jest przez społeczność. W pakiecie znajduje się kolorowanie składni dla ponad 50 języków programowania, skryptowych i znaczników. Można również tworzyć własne schematy i dobierać własne fonty do prezentacji kodu. Co ważne, wszystkie ustawienia można wygodnie zmieniać bez specjalistycznej wiedzy w oknie preferencji.

Kolejną zaletą programu jest zaawansowane wyszukiwanie, korzystające z systemu wyrażeń regularnych OniGmo. Program pozwala dzięki temu znajdować linie z predefiniowaną składnią, można też przechodzić do linii z powiązanymi fragmentami kodu. Nie zabrakło możliwości sprawdzania znaków z tablicy unikodu i poprawności wyświetlania na ekranie. Edytowane pliki są automatycznie zapisywane w czasie pracy.

Jak przystało na edytor dla programistów, CotEditor można rozszerzać własnymi skryptami w Pythonie, AppleScript, Perlu, Ruby, PHP, bashu i JavaScripcie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!