Counterbalance na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy wyśmienitą grę logiczną rozbudowaną dodatkowo o aspekty zręcznościowe.

Podstawowym zadaniem gracza jest pozbycie się z planszy białej bili przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich bil czerwonych. Dokonać tego można zazwyczaj na szereg różnych sposobów i w zasadzie według dowolnej koncepcji albowiem sami decydujemy, gdzie dołożyć konkretną ilość materiału budulcowego, a z którego miejsca i w jakiej ilości go usunąć. W trakcie tych czynności platforma bezustannie się chwieje i przechyla z boku na bok w stosunku do swojego środka ciężkości. Zapanowanie nad rozbiegającymi się we wszystkie strony bilami jest bardzo trudne, a dodatkowo należy jak najszybciej utworzyć drogę wyjścia dla bili białej. Gra posiada 50 plansz, z których każda wymaga indywidualnego toku rozumowania.

Grę Counterbalance można pobrać w dziale: PO GODZINACH -> Gry -> Logiczne.

Zapraszamy do zabawy oraz do odwiedzenia działu Tydzień z Piratem ;-), gdzie można zobaczyć nowe przygody naszych komiksowych bohaterów.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy zapowiedzi Command & Conquer 4, czyli ostatniej już części w sadze wojen o tiberium, oraz Left 4 Dead 2 - naprędce kleconej kontynuacji cichego hitu firmy Valve. Warto też zapoznać się z recenzją gry Fight Night Round 4, bo lepszego boksu na konsoli po prostu nie znajdziecie. Na deser zaś fotogaleria z hostessami z niemieckich targów gier Gamescom - jest na czym oko zawiesić.

© dobreprogramy