Crazy Birds

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Crazy Birds to sympatyczna logiczna zręcznościówka w zasadach do złudzenia przypominająca znaną i cenioną przez miliony graczy - Zumę. Zasadnicza różnica pomiędzy tytułami sprowadza się do tego, że klasyczne kule zastąpione zostają… ptakami. Dodatkową niespodzianką dla fanów Zumy i wielu jej podobnych, zapewne będzie tryb Arcade.

Gra polega na zbijaniu kolorowych ptaków poruszających się na wzór wspomnianych kul po wyznaczonych torach. Naszym zadaniem jest powstrzymanie ich przed dotarciem do "Wielkiego Ptaka" oznaczającego wyjście z planszy. Należy w taki sposób wystrzeliwać ptactwo, by to lądowało wśród swoich o tym samym kolorze. Ułożenie 3 takich samych kolorów obok siebie skutkuje zniknięciem ptaszyn i skróceniem całego ciągu. Działania należy powtarzać aż to wyeliminowania wszystkich ptaków z danego łańcucha. Na końcu powinniśmy ustrzelić drogocenny kamień, co każdorazowo będzie powiększać nasz dorobek punktowy. Warto również pamiętać o różnego rodzaju niespodziankach-pomagajkach, które nie tylko ratują z opresji i pomagają szybciej przebrnąć przez układ, ale również w dużym stopniu urozmaicają zabawę.

Gra posiada 3 tryby rozgrywki: Adventure, Arcade i Action. Podzielone są one dodatkowo na 5 etapów, z których każdy posiada 10 plansz. W celu uprzyjemnienia rozgrywki stworzono możliwość dopasowania poziomu trudności gry do własnych predyspozycji oraz umiejętności. To właśnie Adventure stanowi kwintesencję gry. Action jest jego odzwierciedleniem, ale z tą różnicą, że łańcuch ptaków może się ciągnąć w nieskończoność przez co w zakończenie każdego układu trzeba zwyczajnie włożyć więcej wysiłku. Arcade zaś to wbijanie koloru w taki sposób, by eliminować z planszy jak największe elementy układanki w jak najkrótszym czasie, ponieważ cała kompozycja systematycznie się przybliża i jeśli szybko nie zareagujemy, wówczas nas przygniecie.

Oprawa audiowizualna w Crazy Birds stoi na przyzwoitym poziomie, a przy tym gra nie posiada wysokich wymagań. Pozycja jest dopracowana w szczegółach, a jej grywalność zasługuje na wysokie uznanie. Crazy Birds to ciekawa propozycja zarówno dla młodszych jak i starszych graczy. Z pewnością będzie wymagała od nas jasnego umysłu, sporego refleksu i celnego oka.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!