reklama

Creative Assembly przygotowuje grę Alien: Isolation?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wielu pewnie spodziewało się, że po fiasku wielokrotnie przekładanego Aliens: Colonial Marines SEGA zwyczajnie da sobie spokój z dalszymi grami z Obcymi. Okazuje się jednak najwyraźniej, iż firma postanowiła pokazać niedowiarkom, że jeszcze stać ją na dobrej jakości produkt na filmowej licencji. Jeśli wierzyć nieoficjalnym, ale po części potwierdzonym wieściom, z myślą o konsolach obecnej i nowej generacji powstaje Alien: Isolation. Za strzelankę FPP odpowiadać miałoby Creative Assembly.

SEGA ponoć postawiła sobie za punkt honoru powrócić do łask fanów kosmicznych robali i dała zielone światło projektowi z Amandą Ripley w roli głównej, czyli córką postaci, w którą wcielała się niezastąpiona Sigourney Weaver. Mamy więc świeży start, ale bohaterkę ze znanym nazwiskiem, łączącą produkcję blisko z filmową serią. Co ciekawe, skupimy się na przetrwaniu pośród klonów i najemników, a obcych nie zobaczymy prawdopodobnie więcej niż... jednego. Przynajmniej przez większą część gry. Liczyć ma się bowiem klimat i groza, a nie nudne wybijanie setek piszczących poczwar.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić