r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Creative Commons w MS Office

Strona główna Aktualności

Firma Microsoft przygotowała do pakietu biurowego wtyczkę umożliwiającą do tworzonych dokumentów dodawać odpowiednią licencję Creative Commons.

Creative Commons (CC) to organizacja non-profit, która przygotowała zestaw licencji pozwalających twórcom różnego typu dzieł na udostępnianie informacji przy zachowaniu pewnych praw. Różne licencje CC zezwalają odbiorcom na pewien określony zakres zmian, komercyjnego wykorzystania dzieł, tworzenia pochodnych itp.

Wtyczka pojawia się jako osobne menu w programach wchodzących w skład pakietu Office. Generuje ona w dokumencie logo CC, dodaje krótki opis zastosowanej licencji i odnośnik do pełnej treści. Narzędzia do tworzenia takich wpisów nie są nowością, jednak wtyczka do MS Office jest pierwszym zastosowaniem na tak dużą skalę. Według danych firmy Microsoft, pakietu biurowego tej firmy używa 400 milionów użytkowników. Pierwszy dokument utworzony za pomocą tej wtyczki to przemówienie na temat globalizmu przygotowane przez brazylijskiego muzyka i ministra kultury Gilberto Gil.

Wtyczkę można pobrać ze strony Microsoftu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.