CrossOver dla Maca

Strona główna Aktualności

O autorze

Po zmianie platformy sprzętowej użytkownicy Maców firmy Apple mają, dzięki technologii Boot Camp, możliwość instalowania na swoich maszynach Windowsa i innych systemów operacyjnych.

CrossOver jest znanym wśród użytkowników Linuksa narzędziem do łatwego uruchamiania aplikacji napisanych dla Windows, bez konieczności instalacji tego systemu. Firma CodeWeavers jest w trakcie przygotowywania wersji CrossOver dla Maca, która dawać będzie możliwość uruchamiania tego samego zestawu programów co linuksowy pierwowzór. Aplikacja będzie działać tylko w najnowszej wersji systemu operacyjnego MacOS X i tylko na procesorach Intela. Propozycja jest szczególnie interesująca dla graczy, którzy wreszcie będą mogli na swoich "jabłuszkach" uruchamiać gry z Windowsa.

CrossOver dla Maca ma ukazać się na przełomie lipca i sierpnia tego roku, licencja na jedno stanowisko kosztować będzie około 60 dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji