CrossOver do pobrania za darmo - tylko przez 24 godziny!

Strona główna Aktualności

O autorze

Już za 5 godzin firma Codeweavers, twórca Crossover - komercyjnego pakietu umożliwiającego uruchomienie aplikacji Windows pod platformami MacOS X i Linux, udostępni swoje aplikacje całkowicie za darmo z pełnym wsparciem technicznym, adekwatnym do danej wersji oprogramowania. Ale uwaga: promocja jest ograniczona czasowo.

Okazja jest niewątpliwie duża. CrossOver Professional, który jest najbardziej rozbudowaną wersją, opartą o wolny projekt Wine, kosztującą blisko 70 dolarów, ceny pozostałych wersji oscylują wokół $39. Pozwala on na uruchomienie popularnych aplikacji z platformy Windows, w tym pakietu biurowego Microsoft Office (97-2007), Adobe Creative Suite CS2, iTunes czy gier: World of Warcraft, Guild Wars, Prey, Half-Life 2 i Max Payne 2. Od godziny 0:00 czasu CST (godzina 6:00 naszego czasu) przez 24 godziny będzie można pobrać dowolną wersję oprogramowania firmy Codeweavers. Istnieje jednak ograniczenie jednej kopii programu na osobę.

Co ciekawe taką promocję zawdzięcza się cenie... benzyny, której to cena spadła poniżej $2.80 za galon. Jeremy White rzucił wyzwanie obecnemu prezydentowi USA George W. Bushowi, że jeżeli cena benzyny spadnie poniżej wspomnianej już kwoty to programy wydane przez jego firmę będą dostępne za darmo. Ku uciesze użytkowników alternatywnych systemów (i kierowców :-) ceny benzyny po raz pierwszy spadły w poniedziałek, 14 października 2008 roku.

White opowiedział, jak się dowiedział o przegranym zakładzie: "Tego ranka tankowałem na stacji Dużego Steave'a w Saint Paul (...) na dystrybutorze widniała cena $2,79. Krzyknąłem >>Hura!<<, a następnie >>O cholera!<< - zdałem sobie sprawę, że teraz każdy Amerykanin będzie mógł mieć moje oprogramowanie kompletnie za darmo. Mam kilka zmartwień co do prognoz przychodów w czwartym kwartale...". Co ciekawe oprogramowanie byłoby udostępnione w kilku przypadkach. Poza spadkiem cen benzyny celami były ceny mieszkań czy chociażby sprowadzenie Osamy Bin-Ladena do USA i osądzenie go. Jeremy White stworzył nawet specjalny serwis poświęcony tej akcji, w którym również zamieścił dość oryginalny film wideo adresowany do użytkowników - już po tym jak się okazało, że udostępni oprogramowanie.


Aktualizacja, 28.10.2008, 09:40

Strona producenta została wyłączona z powodu przeciążenia serwerów. Nie mniej jednak podstrona rejestracji, przy pomocy której musimy wygenerować w ciągu 24 godzin klucz rejestracyjny, nadal działa. Na stronie głównej producent udostępnił linki do wersji Trial, które mogą być odblokowane przy pomocy kont, założonych w sklepie Codeweavers do dnia 29 października, a konkretniej godziny 23:59 czasu CST (godzina 5:59, 30 października naszego czasu). Wersja Professional posiada roczny okres wsparcia technicznego. Po tym okresie będzie można przedłużyć ten okres za $35.


Aktualizacja, 28.10.2008, 16:49

Z uwagi na duże zainteresowanie produktami, Codeweavers zdecydował się na udostępnienie w pełni odblokowanych wersji swoich produktów. Pakiety instalacyjne są przeznaczone dla systemów MacOS X i Linux. Można zgłosić chęć uzyskania numeru seryjnego. W takim wypadku trzeba wypełnić formularz zamieszczony na stronie.


Aktualizacja, 29.10.2008, 11:40

O godzinie 6:00 naszego czasu zakończyła się promocja na program. Wszystkie osoby, które otrzymały numer seryjny mają prawo do rejestracji na stronie producenta. Rejestracja na stronie umożliwia dostęp do uaktualnień oraz wsparcia technicznego w okresie jednego roku.

© dobreprogramy
s