CrossOver 6.0 już jest

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma CodeWeavers zakończyła prace nad szóstą już wersją aplikacji CrossOver przeznaczonej do uruchamiania aplikacji i gier stworzonych na platformę Windows na systemach Linux i MacOS.

Wraz z pojawieniem się wersji dla systemu MacOS uległa również zmiana nazwy aplikacji z CrossOver Office na CrossOver Linux, CrossOver Mac i CrossOver Server. Wsród zmian oferowanych w wersji 6.0 znajdziemy między innymi obsługę nowych aplikacji w tym Flash Player 9, Quicktime 7, Outlook, Visio oraz gier takich jak Half-Life, Half-Life 2, Counter-Strike czy Counter-Strike: Source. Pełna lista przetestowanych programów współdziałających z CrossOver znajduje się na stronie producenta, tam również znajdziemy changelog aplikacji.

Jak zapewnia Jeremy White, prezes firmy CodeWeavers, Inc. CrossOver 6.0 jest ważnym krokiem na przód w rozwoju Wine. W porównaniu z piątą wersją aplikacja sprawuje się teraz bardziej wydajnie co powinni zauważyć wszyscy użytkownicy. Programiści zapowiadają również wprowadzenie w tym roku wiele zmian związanych z poprawieniem kompatybilności z większą ilością gier i aplikacji.

Najnowszą stabilną wersję aplikacji CrossOver 6.0 przeznaczonej dla MacOS i Linuksa można pobrać ze strony producenta.

© dobreprogramy
s