r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CrossOver na Androida x86 pozwala już uruchomić Office 2013 i Steama

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Właśnie została udostępniona druga wersja podglądowa CrossOver dla Androida na architekturze x86 i dla Chromebooków. Na urządzeniu z procesorem Intela i dostępem do Google Play można dzięki niemu uruchomić na przykład Office'a 2013.

Autorzy CrossOver pracują nad uruchamianiem programów z Windowsa nie tylko na Linuksie i macOS-ie. Od lata zeszłego roku starają się wprowadzić popularne programy także na Androida (x86) i Chromebooki. Jeśli macie odpowiedni sprzęt, możecie sami przetestować CrossOver Android V.2 Tech Preview po rejestracji na stronie testów. Zapisanie się do testów nic nie kosztuje. Trzeba tylko mieć Chromebooka lub tablet z Androidem i procesorem x86. Można też spróbować uruchomić CrossOver na Remix OS.

Poniżej możecie zobaczyć, jak działa Limbo z Windowsa na tablecie z Androidem na poprzedniej wersji CrossOver Android. Jeszcze trochę do pełni szczęścia brakuje, ale autorzy są na dobrej drodze, by zatrzeć różnice między systemami.

r   e   k   l   a   m   a

Drugie wydanie CrossOver Android przynosi przede wszystkim możliwość uruchomienia wspomnianego wcześniej pakietu Office 2013 i klienta Steam. W tej wersji wprowadzone zostały także inne poprawki, o których pisaliśmy przy okazji niedawnego wydania Wine 2.0. Ponadto ta wersja pozwala pracować z wieloma oknami oraz kopiować i wklejać dane między aplikacjami z Windowsa i systemem-gościem (Androidem lub ChromeOS-em).

W naszej bazie programów znajdziecie też komercyjną wersję CrossOver i darmową Wine dla macOS-a.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.