CrossOver na Androida x86 pozwala już uruchomić Office 2013 i Steama

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Właśnie została udostępniona druga wersja podglądowa CrossOver dla Androida na architekturze x86 i dla Chromebooków. Na urządzeniu z procesorem Intela i dostępem do Google Play można dzięki niemu uruchomić na przykład Office'a 2013.

Autorzy CrossOver pracują nad uruchamianiem programów z Windowsa nie tylko na Linuksie i macOS-ie. Od lata zeszłego roku starają się wprowadzić popularne programy także na Androida (x86) i Chromebooki. Jeśli macie odpowiedni sprzęt, możecie sami przetestować CrossOver Android V.2 Tech Preview po rejestracji na stronie testów. Zapisanie się do testów nic nie kosztuje. Trzeba tylko mieć Chromebooka lub tablet z Androidem i procesorem x86. Można też spróbować uruchomić CrossOver na Remix OS.

Poniżej możecie zobaczyć, jak działa Limbo z Windowsa na tablecie z Androidem na poprzedniej wersji CrossOver Android. Jeszcze trochę do pełni szczęścia brakuje, ale autorzy są na dobrej drodze, by zatrzeć różnice między systemami.

Drugie wydanie CrossOver Android przynosi przede wszystkim możliwość uruchomienia wspomnianego wcześniej pakietu Office 2013 i klienta Steam. W tej wersji wprowadzone zostały także inne poprawki, o których pisaliśmy przy okazji niedawnego wydania Wine 2.0. Ponadto ta wersja pozwala pracować z wieloma oknami oraz kopiować i wklejać dane między aplikacjami z Windowsa i systemem-gościem (Androidem lub ChromeOS-em).

W naszej bazie programów znajdziecie też komercyjną wersję CrossOver i darmową Wine dla macOS-a.

© dobreprogramy