Cruel Dungeon Cruel Dungeon 1.9

Strona główna Android Gry Platformowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Cruel Dungeon to rodzimej produkcji bezpłatna platformówka 2D ze zdecydowanym naciskiem na zręczność. Rozpikselowana grafika i występujący w grze klimat rodem z Indiany Jonesa stanowią pewnego rodzaju hołd dla takich starych tytułów jak Panama Joe czy Rick Dangerous.

Zasady rozgrywki jak również samej mechaniki gry są proste, przy pomocy strzałek (na boki oraz w górę) kierujemy poczynaniami małego grotołaza w taki sposób, by przy możliwie najmniejszym uszczerbku na zdrowiu przedostać się do kolejnej planszy, gdzie być może znajduje się upragnione wyjście na zewnątrz.

Gra na pierwszy rzut oka wydaje się łatwa do przejścia i oklepana w swej fabule lecz po zaliczeniu kilku pierwszych plansz odsłaniają się jej mocne punkty. Z układu na układ droga jest coraz trudniejsza, a przed bohaterem stawiane są coraz bardziej brawurowe zadania. Coraz więcej też skakania po platformach, unikania groźnych pocisków, kolców, strumieni ognia, lawy i innych zasadzek.

Cruel Dungeon to bez wątpienia radosny powrót do starej szkoły czyli rosnącego poziomu trudności i odkrywania nowych krain w miarę postępu w grze czy chociażby odnajdywania klucza niezbędnego do opuszczenia układu.

Tytuł jest bardzo sympatyczny i dopracowany w szczegółach, a rozgrywkę prowadzi się bardzo przyjemnie. Gra będzie jednak wymagała sporej cierpliwości zarówno przy wielokrotnych powtórkach niektórych fragmentów gry jak również przy wyłączaniu wyskakujących w kluczowych momentach akcji okienek z reklamami ;-).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!