Cry of Fear

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Stare silniki gier można przy odrobinie chęci oraz umiejętności przystosować, aby spełniały wymogi nowoczesnych graczy, czego dowodem jest bezpłatny horror Cry of Fear. Projekt rozpoczął żywot jako modyfikacja oryginalnego Half-Life'a, aby z czasem uniezależnić się od plików dawnego hitu i zostać udostępnionym samodzielnie oraz za darmo. Tytuł nie tylko straszy, ale oferuje też nieliniową fabułę, czyli kilka zakończeń.

Wcielamy się w nastolatka zmuszonego zmierzyć się z koszmarem. Zabawa trochę przypomina kultową serię Silent Hill, przy czym akcja ukazana jest z oczu postaci. Przede wszystkim walczymy z przerażającymi wrogami, od czas do czasu rozwiązując dość ciekawe zagadki logiczne. Poza tym mamy elementy przygodowe, ze zbieraniem przedmiotów. Różnie użyte, one również wpływają na rozwój przyszłych wątków.

Nie dysponujemy kieszeniami bez dna, więc niejednokrotnie trzeba się zastanowić, co zabrać w dalszą drogę. Ciekawie wypada system przypisywanie rzeczy do obu dłoni. Dwie bronie to większa szansa na przetrwanie w starciu z przeciwnikami, z drugiej strony jednak trudno się walczy po ciemku bez latarki w ręku. Poza wskaźnikiem życia, który można regenerować dzięki morfinie, gra ma też pasek zmęczenia bohatera.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • Karta graficzna 128 MB

Uwaga!

W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy między innymi np. zapraszać do rozgrywki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!