r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CryENGINE również z abonamentem i Mantle

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Coraz ciekawiej się robi na polu bitwy zaawansowanych technologii, wykorzystywanych na potrzeby produkcji gier przez studia z całego świata. Zaraz po tym jak Epic Games ogłosiło dostępność Unreal Engine 4 dla każdego, w ramach miesięcznego abonamentu, ale też z czerpaniem zysku ze sprzedaży cudzych projektów na tym silniku, swoją ofertę w temacie przedstawili Niemcy z Crytek. na CryENGINE również będzie subskrypcja.

Twórcy Crysis mówią o Silniku-jako-Usłudze (w skrócie EaaS), czyli naprawdę potężnych narzędziach dla każdego, w stałej przystępnej cenie. Podczas gdy ojcowie Gears of War chcą co miesiąc 19 dolarów za dostęp do UE4, Crytek wycenił się na niecałe 10 i tyle samo euro, gdyby zainteresowany ofertą był ktoś z naszego kontynentu. Program ruszy w maju, a nad tym Epic Games ma dodatkową przewagę, że nikt nie siedzi w kieszeni twórców gier. Nie muszą się oni z producentami CryENGINE dzielić żadnymi zyskami, gdy w przypadku Unreal Engine 4 mówi się o 5% ze sprzedaży.

Nigdzie nie znika darmowa wersja technologii, przy czym nie będzie ona już niestety wzbogacana o kolejne nowoczesne funkcje. One pojawią się wyłącznie w ramach wschodzącego podejścia Engine-as-a-Service. Przypomnę, że niedawno Crytek ogłosił też natywne wsparcie dla Linuksa w swoich narzędziach, co czyni ofertę studia jeszcze bardziej atrakcyjną. Dokładne szczegóły programu poznamy w przeciągu kilku tygodni.

r   e   k   l   a   m   a

Warto przy okazji odnotować, że CryENGINE to kolejny silnik z dodanym wsparciem dla Mantle AMD. Niemcy nawiązali z firmą technologiczne partnerstwo, w ramach którego API będzie obsługiwane przez projekty zbudowane na tych samych podstawach, co chociażby Ryse: Son of Rome. Mówi się o przecieraniu nowego szlaku wydajności, z wykorzystaniem kart graficznych (na architekturze Graphics Core Next) odpowiedniego producenta oczywiście. Ciekawe czym za moment zaskoczy Microsoft z DirectX 12...

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.