r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CryptBox 2017

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

CryptBox to aplikacja przeznaczona do ochrony poufnych danych zgromadzonych na komputerze.

Galeria programu

Program pozwala użytkownikowi tworzyć tzw. sejfy, w których przechowywać możemy ważne dokumenty, zdjęcia, multimedia itp. Każdy ze stworzonych sejfów dysponować może dowolną, wskazaną podczas jego tworzenia, przestrzenią dyskową, a za jego zabezpieczenie odpowiada popularny algorytm szyfrujący AES-128 lub AES-256 (dostępny jedynie po wykupieniu licencji). CryptBox oferuje kilka ciekawych sposobów zabezpieczania danych. Poza standardowym hasłem wpisywanym na klawiaturze, możliwe jest także wprowadzanie hasła poprzez klikanie myszką w wyświetlane obrazki oraz wygenerowanie klucza, który odblokowywał będzie dostęp do zaszyfrowanych danych po podłączeniu do komputera pendrive'a lub iPoda.

Dane dodawane mogą być do sejfu na jeden z dwóch sposobów - poprzez wbudowany w CryptBoksie menedżer transferu lub bezpośrednio z poziomu Eksploratora Windows. Z wszystkich sejfów po ich odblokowaniu korzystać można w identyczny sposób jak ma to miejsce w przypadku standardowych partycji i dysków w systemie. Poza wspomnianymi możliwościami narzędzie daje również możliwość konwertowania zwykłych folderów do postaci wspomnianych sejfów, szyfrowania całych dysków, a także tworzenia sejfów z aplikacjami, które uruchomić można bez potrzeby ich instalacji na dowolnym komputerze i które to nie zostawią na nim żadnych śladów po ich wykorzystaniu. CryptBox dysponuje także narzędziem do bezpiecznego i bezpowrotnego kasowania danych oraz funkcją MemoryProtect, która uniemożliwia szkodliwemu oprogramowaniu wykradanie wprowadzanych przez użytkownika haseł - przed zapisaniem w pamięci RAM i w trakcie ich wprowadzania są one szyfrowane.

CryptBox wyposażony został w bardzo przyjazny i intuicyjny, ale niestety niedostępny w polskiej wersji językowej interfejs graficzny. Na każdym etapie towarzyszą nam proste kreatory, które krok po kroku przeprowadzają nas przez operacje tworzenia, konwertowania sejfów itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Ostatni Mohikanin   26 #5 12.04.2015 09:12

?"Jetzt kaufen für 29,95€"

  #4 14.09.2013 14:54

@Morten: Flaga jest jak i polski język przynajmniej w wersji full

wifista   8 #3 13.08.2013 18:52

Może to oznacza że jest język polski tylko zamknięty na kłódkę i niedostępny?

to_juz_koniec   3 #2 08.11.2012 12:23

Sejf na pendrivie otwiera się w nieskończoność (wersja 2013)....grrrrrrrrrrrrr

Morten   4 #1 20.10.2012 12:07

Skoro interfejs programu jest nie dostępny po polsku to co robi flaga ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.