r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CryptBox 2017

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CryptBox to aplikacja przeznaczona do ochrony poufnych danych zgromadzonych na komputerze.

Galeria programu

Program pozwala użytkownikowi tworzyć tzw. sejfy, w których przechowywać możemy ważne dokumenty, zdjęcia, multimedia itp. Każdy ze stworzonych sejfów dysponować może dowolną, wskazaną podczas jego tworzenia, przestrzenią dyskową, a za jego zabezpieczenie odpowiada popularny algorytm szyfrujący AES-128 lub AES-256 (dostępny jedynie po wykupieniu licencji). CryptBox oferuje kilka ciekawych sposobów zabezpieczania danych. Poza standardowym hasłem wpisywanym na klawiaturze, możliwe jest także wprowadzanie hasła poprzez klikanie myszką w wyświetlane obrazki oraz wygenerowanie klucza, który odblokowywał będzie dostęp do zaszyfrowanych danych po podłączeniu do komputera pendrive'a lub iPoda.

Dane dodawane mogą być do sejfu na jeden z dwóch sposobów - poprzez wbudowany w CryptBoksie menedżer transferu lub bezpośrednio z poziomu Eksploratora Windows. Z wszystkich sejfów po ich odblokowaniu korzystać można w identyczny sposób jak ma to miejsce w przypadku standardowych partycji i dysków w systemie. Poza wspomnianymi możliwościami narzędzie daje również możliwość konwertowania zwykłych folderów do postaci wspomnianych sejfów, szyfrowania całych dysków, a także tworzenia sejfów z aplikacjami, które uruchomić można bez potrzeby ich instalacji na dowolnym komputerze i które to nie zostawią na nim żadnych śladów po ich wykorzystaniu. CryptBox dysponuje także narzędziem do bezpiecznego i bezpowrotnego kasowania danych oraz funkcją MemoryProtect, która uniemożliwia szkodliwemu oprogramowaniu wykradanie wprowadzanych przez użytkownika haseł - przed zapisaniem w pamięci RAM i w trakcie ich wprowadzania są one szyfrowane.

CryptBox wyposażony został w bardzo przyjazny i intuicyjny, ale niestety niedostępny w polskiej wersji językowej interfejs graficzny. Na każdym etapie towarzyszą nam proste kreatory, które krok po kroku przeprowadzają nas przez operacje tworzenia, konwertowania sejfów itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Ostatni Mohikanin   28 #5 12.04.2015 09:12

?"Jetzt kaufen für 29,95€"

  #4 14.09.2013 14:54

@Morten: Flaga jest jak i polski język przynajmniej w wersji full

wifista   9 #3 13.08.2013 18:52

Może to oznacza że jest język polski tylko zamknięty na kłódkę i niedostępny?

to_juz_koniec   3 #2 08.11.2012 12:23

Sejf na pendrivie otwiera się w nieskończoność (wersja 2013)....grrrrrrrrrrrrr

Morten   4 #1 20.10.2012 12:07

Skoro interfejs programu jest nie dostępny po polsku to co robi flaga ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.