Cryptfs Password Cryptfs Password 1.2.6

Strona główna Android Bezpieczeństwo Szyfrowanie i usuwanie danych
Pobierz program
lub zeskanuj:

Program Cryptfs Password służy do zarządzania szyfrowaniem urządzeń z Androidem, oferując dodatkowe możliwości zabezpieczenia danych na urządzeniu ponad te oferowane przez system z zielonym robotem. Aplikacja zadziała poprawnie tylko na zrootowanym urządzeniu.

Aby skorzystać z programu, najpierw należy skorzystać z dostępnej od wydania Androida 3.0 opcji zaszyfrowania urządzenia. Słabością rozwiązania wprowadzonego przez Google jest fakt, że do odblokowania urządzenia i odszyfrowania go po uruchomieniu używany było to samo hasło lub kod PIN. To zaś sprawiało, że najczęściej użytkownicy stosowali zabezpieczenie łatwe do zapamiętania, ale jednocześnie łatwe do złamania. Program Cryptfs Password pozwala ustawić odrębne hasło wykorzystywane od razu po włączeniu smartfonu. Dzięki temu można je ustalić na nieco bardziej złożone i lepiej chroniące urządzenie przed nieautoryzowanym dostępem do danych.

Aplikacja wspiera wydania Androida od wersji 3.0 do wydania Kit Kat, czyli 4.4.4. Najnowsze Androidy: Lollipop oraz Marshmallow nie są oficjalnie wspierane.

Cryptfs Password to projekt open source'owy. Szczegółowe informacje można znaleźć na Githubie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!