r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cryptfs Password 1.2.6

Strona główna Android Bezpieczeństwo Szyfrowanie i usuwanie danych

Program Cryptfs Password służy do zarządzania szyfrowaniem urządzeń z Androidem, oferując dodatkowe możliwości zabezpieczenia danych na urządzeniu ponad te oferowane przez system z zielonym robotem. Aplikacja zadziała poprawnie tylko na zrootowanym urządzeniu.

Aby skorzystać z programu, najpierw należy skorzystać z dostępnej od wydania Androida 3.0 opcji zaszyfrowania urządzenia. Słabością rozwiązania wprowadzonego przez Google jest fakt, że do odblokowania urządzenia i odszyfrowania go po uruchomieniu używany było to samo hasło lub kod PIN. To zaś sprawiało, że najczęściej użytkownicy stosowali zabezpieczenie łatwe do zapamiętania, ale jednocześnie łatwe do złamania. Program Cryptfs Password pozwala ustawić odrębne hasło wykorzystywane od razu po włączeniu smartfonu. Dzięki temu można je ustalić na nieco bardziej złożone i lepiej chroniące urządzenie przed nieautoryzowanym dostępem do danych.

Aplikacja wspiera wydania Androida od wersji 3.0 do wydania Kit Kat, czyli 4.4.4. Najnowsze Androidy: Lollipop oraz Marshmallow nie są oficjalnie wspierane.

r   e   k   l   a   m   a

Cryptfs Password to projekt open source'owy. Szczegółowe informacje można znaleźć na Githubie.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfon niekontrolowany: metody i narzędzia do obrony przed inwigilacją

108
BEZPIECZEŃSTWO 15.01.2016 | Adam Golański

Społeczny sprzeciw wobec przygotowywanej przez PiS nowelizacji ustawy o Policji jest o tyle godny pochwały, co zarazem nieistotny dla tych, którzy troszczą się o swoją prywatność i choćby z racji zawodu muszą dbać o poufność przechowywanych danych. Inwigilacji komunikacji elektronicznej nie da się powstrzymać regulacjami prawnymi, lecz jedynie metodami technicznymi. Przedstawiliśmy już Wam główne zagrożenia, czyhające na poddanych tzw. kontroli operacyjnej użytkowników smartfonów – teraz zastanowimy się nad kwestią obrony przed nimi. Telefony jednorazowe Metoda to dobrze znana z filmów…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.