r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cryptomator

Strona główna Android Bezpieczeństwo Szyfrowanie i usuwanie danych

Cryptomator to otwarte i darmowe narzędzie do szyfrowania danych, zaprojektowane do współpracy z dyskami online. Całe szyfrowanie odbywa się po stronie klienta, ale „krypta” z zabezpieczonymi plikami przechowywana jest na wirtualnym dysku.

Cryptomator dla Androida działa na razie z Dyskiem Google i Dropboksem, ale jego możliwości będą rozszerzane, by dorównał pozostałym wersjom. Na razie nie ma choćby ustawień synchronizacji z chmurami.

Do szyfrowania danych wykorzystywany jest AES z 256-bitowym kluczem. „Krypty” to katalogi, w których ukryta zostaje struktura, nazwy plików i ich rozmiary, tak że napastnik niczego nie będzie mógł wywnioskować nawet z metadanych. Każda z takich „krypt” może mieć indywidualne hasło dostępowe.

Obsługa programu jest bardzo prosta – wystarczy wybrać miejsce na dysku online i utworzyć tam „kryptę”. Potem należy podać hasło dostępowe, wpisać je ponownie dla pewności i to wysłać pliki, które trzeba zabezpieczyć. Program automatycznie zaszyfruje przesyłane dane.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Beta Cryptomatora dostępna dla Androida. Możesz zaszyfrować swoje pliki w chmurze

9
23.01.2017  •  Anna Rymsza

jeśli zachodzi potrzeba szyfrowania danych na domowym NAS-ie albo dysku w chmurze, z pomocą przychodzi Cryptomator. Już Wam polecaliśmy wersje dla Windowsa, macOS-a i iOS-a, a teraz przyszła pora na Androida, dla którego od niedawna dostępna jest beta programu. Cryptomator to otwarte i darmowe narzędzie do szyfrowania danych, zaprojektowane tylko do współpracy z dyskami online. Całe szyfrowanie odbywa się po stronie klienta, a „krypta” z zabezpieczonymi plikami przechowywana jest na zdalnym dysku. Testowy Cryptomator dla Androida działa na razie z Dyskiem Google i Dropboksem, ale jego…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.