r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Cryptomator 1.3.0

Strona główna iOS Akcesoria Przechowywanie w chmurze

Cryptomator to otwarte i darmowe narzędzie do szyfrowania danych, które zaprojektowane zostało z myślą o współpracy ze wszystkimi dyskami online, które wykorzystują mechanizmy synchronizacji z lokalnymi katalogami. Całe szyfrowanie odbywa się po stronie klienta, aby dane nie trafiły w ręce niepowołanych osób

Do szyfrowania danych wykorzystywany jest AES z 256-bitowym kluczem. Program tworzy specjalne „krypty” (w dowolnej ilości), w których ukryta zostaje struktura katalogów, nazwy plików i ich rozmiary, tak że napastnik niczego nie będzie mógł wywnioskować nawet z metadanych. Każda z takich „krypt” może mieć własne, indywidualne hasło dostępowe.

r   e   k   l   a   m   a

Obsługa programu jest bardzo prosta – po uruchomieniu programu i kliknięciu przycisku + tworzy się nową kryptę, a następnie wybiera dysk online. Potem należy podać hasło dostępowe, wpisać je ponownie dla pewności – i to wszystko. Program automatycznie zaszyfruje przesyłane dane.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Cryptomator sam zaszyfruje dane, które wgrywasz na dowolny dysk online

36
OPROGRAMOWANIE 08.08.2016 | Adam Golański

Przechowywanie ważnych danych w dysku w chmurze wydaje się dobrym sposobem na ich ochronę przed awariami i problemami, które mogą dotknąć nas lokalnie. Nawet lokalny NAS przecież nie przetrwa raczej pożaru czy odwiedzin włamywaczy. Jak jednak pokazaliśmy Wam w naszym kwietniowym przeglądzie, większość tych usług dysków online ma jeden poważny problem – oferuje szyfrowanie tylko po stronie serwera, a to tak, jakby nie oferowała wcale. Łatwo sobie wyobrazić, że nakłoniony do współpracy odpowiednim nakazem dostawca usługi może udostępnić klucze szyfrujące stronie trzeciej. Znaleźliśmy jednak…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.