Crystal Cubes 1.1

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Najlepszy klon kultowego Tetrisa to chyba taki, który nie chce przesadnie udziwniać klasycznej rozgrywki, a zaskakuje na innych polach. Darmowy projekt Crystal Cubes z pewnością spodoba się przeciwnikom wzbogacania starego pomysłu o moce specjalne oraz inne innowacje. Mamy tu do czynienia z produkcją stawiającą nie na wywrócenie mechaniki zabawy na głowie, ale zapewnienie spokojnej rozgrywki przy dobrej oprawie.

Podstaw nie ruszano. Dostajemy studnię i z góry na jej dno spadają kolorowe elementy o doskonale rozpoznawalnych kształtach. Należy je tak obracać oraz dopasowywać, by tworzyć całe linie. Wtedy zostaną one usunięte i zrobi się miejsce na kolejne obiekty. Gra kończy się w momencie ustawienia się wieży z klocków aż do samego sufitu. Im dalej, tym szybciej oczywiście może to nastąpić. Najważniejszy jest wynik punktowy.

Miła odmiana wizualna to uczynienie z elementów kryształów. Kiedy uda się ułożyć linie, usuwane fragmenty w przepiękny sposób rozsypują się na pierwszym planie. Warto zauważyć także, że mamy do czynienia ze środowiskiem w pełnym 3D. Widok da się dowolnie obracać na boki, przy czym patrzenie na studnię od tyłu utrudnia zabawę, bo sterowanie jest wtedy odwrócone. Kamera na szczęście po chwili wraca na miejsce.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

muzka, dźwięki, wygląd klocków
proporcje ekranu, nie można grać w oknie, nie można ściszyć muzyki/dźwięków
ocena użytkownika
10.01.2017 21:42 • Recenzja do wersji 1.1

darmowy klon tetrisa .
tylko fullscreen.
niska rozdzielczość.
na szerokim ekranie 16:9 klocki są rozjechane.
może być super, ale na monitorze 4:3.
przyjemny wygląd klocków - kryształy kolorowe. Bardzo ładnie to wygląda.
muzyka dobra. ale ściszyć trochę się nie da.
Podsumowując: niech trochę jeszcze popracują i będzie maksymalna ocena