reklama

Crytek otwiera kolejne studio, daje pracę ludziom z Vigil Games

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Crytek, producent między innymi gier z serii Crysis, otwiera kolejne studio deweloperskie. Po utworzeniu zespołów w Chinach, Niemczech, Bułgarii, Południowej Korei, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie, Węgrzech i niedawno w Stambule, wreszcie przyszedł czas na Stany Zjednoczone. W zaciszu Crytek USA Corp. z Austin pracę znalazło 36 osób z zamkniętego dopiero co Vigil Games — ekipy, którą nikt się nie zainteresował podczas licytacji dóbr upadłego THQ.

Amerykańskie studio będzie oczywiście robić gry na bazie technologii CryENGINE. Na jego czele stanął David Adams, niegdysiejszy założyciel Vigil. Nie ujawniono na razie, co będzie pierwszym dziełem utalentowanego zespołu w nowych barwach, raczej jednak nie Darksiders, bo prawa do marki wciąż czakają na nabywcę. Możliwe, że zespół pomoże przy przejętym od THQ projekcie Homefront 2. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, wygląda przy okazji na to, iż planowane przejście Cryteka w całości na model Free-2-Play odwlecze się jeszcze w czasie...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało