reklama

Crytek potwierdza włamania na swoje strony, będzie zmiana haseł

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Graczy, którzy chcieli w weekend skorzystać z witryn internetowych Cryteka, takich jak Crytek.com, Mycryengine.com, Crydev.net czy MyCrysis.com, na stronach głównych witał wielki komunikat, że ze względów bezpieczeństwa wszystkie one zostały chwilowo zablokowane. Informacja wciąż jest widoczna, a producenci serii Crysis swoje podejrzenia oto potwierdzają — faktycznie niedawno doszło do włamania. Możliwe, że wyciekły dane logowania użytkowników. Nie wiadomo na razie, co konkretnie.

Kiedy tylko technicy upewnią się, że załatali wszelkie dziury w kodzie i serwisy na nowo wystartują, przy próbie wpisania się na stronę poproszeni zostaniemy automatycznie o zmianę hasła. Crytek sugeruje przy okazji, aby pozmieniać je również w innych serwisach, jeśli nieroztropnie z identycznych danych logowania korzystaliśmy gdzieś jeszcze. Terminu restartu stron nie podano. Ruszą, kiedy będzie stuprocentowa pewność, że są odporne na podobne ataki w przyszłości.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało