Cube Slam — Pong z przyjaciółmi bezpośrednio w Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Pewne pomysły po prostu się nie starzeją. W 1972 roku świat zaczął grać w Ponga i potem nic już nie było takie samo... Na przestrzeni kolejnych lat doczekaliśmy się różnorakich klonów oraz wariacji legendarnej produkcji, a teraz postanowili powrócić do niej na swój sposób również twórcy przeglądarki internetowej Chrome — oddając w nasze ręce (klawiatury?) eksperyment w postaci Cube Slam. By zacząć z kimś zabawę, wystarczy przesłać mu linka.

Jeśli znajomy dysponuje kamerką to dzięki technologii WebRTC zmierzymy się w Chrome bezpośrednio z jego roześmianą facjatą, bez instalowania dodatkowych wtyczek. Prosty pomysł wzbogacono o zbieranie przydatnych przedmiotów (przedłużenie paletki, rozszczepienie piłeczki, tarcze, lasery i inne cuda), a wbicie przeciwnikowi gola utrudnia jednorazowe pole siłowe. W samotności też da się grać — wtedy po drugiej stronie boiska stanie sympatyczny miś Bob. Cube Slam dostępne jest także jako aplikacja do pobrania z Chrome Web Store. Gdyby kogoś interesowały szczegóły techniczne działania gry, ogólnikowo rzecz opisana została na poświęconej jej stronie, a bardziej w kod można wgryźć się zapoznając z wpisem programistów na firmowym blogu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu