reklama

CubeDesktop 1.3

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Thinking Minds Building Bytes udostępniła kolejną wersję aplikacji pozwalającej w łatwy sposób uzyskać efekty znane z systemu Linux i Mac OS X w Windows.

CubeDesktop dostarcza użytkownikom Windows w pełni funkcjonalne, trójwymiarowe pulpity znane z systemu Linux. Aplikacja pozwala m. in. na obracanie w dowolny sposób wirtualnego sześcianu z pulpitami, zarządzanie oknami aplikacji czy podglądanie wszystkich przestrzeni jednocześnie.

Wszystkie elementy widoczne na sześcianie wyświetlane są w czasie rzeczywistym dzięki czemu użytkownik ma możliwość podglądu tego co się dzieje na danym pulpicie, a dodatkowo każda przestrzeń może posiadać własne ikony i tapetę. Poza tym w CubeDesktop, po najechaniu myszką na odpowiednią krawędź pulpitu, można zdefiniować zdarzenia, skróty klawiszowe oraz efekty specjalne. Inną, ciekawą opcją oferowaną przez program jest funkcja pozwalająca nadawać własne nazwy wirtualnym pulpitom, np. InternetDesktop, WorkDesktop.

W najnowszej wersji poprawiono stabilność działania programu eliminując wykryte błędy i dodano obsługę panoramicznych zdjęć (360ş Compiz/Beryl SkyDomes). Autorzy zadbali również o to by CubeDesktop obsługiwał skróty klawiszowe Windows i oferował nowy efekt obracania wirtualnych pulpitów.

Program CubeDesktop 1.3 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Akcesoria -> Rozszerzenia i powłoki pulpitu

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama